Milleyha notu:

Milleyha notu:

Yazıklar olsun!

Emin Yoğurtcuoğlu: “Yaklaşık 2 saatte 50 farklı tür  kaydettik. İnanılmaz bir fırtına var. Kuşlar zar zor  uçuyor. Alanın her yerinde, sazlıkta, kumsalda, Asi  Nehri ağzında tüfekli insanlar kuşları öldürüyor.”

                Hatay’ın Samandağ ilçesindeki Milleyha için sıkıntılı tablo devam ediyor. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından “Sulak alan” ilan edilen bölgedeki kaçak avlanmaya ilişkin son haber, yöreyi ülke gündemine taşıyan Doğa Fotoğrafçısı Emin Yoğurtcuoğlu’ndan geldi.

                Bölgedeki tespitini fotoğraflarla paylaşan Emin Yoğurtcuoğlu, “Aylarca uğraş. Milletvekillerine, belediye başkanlarına, halka anlat! Sonra, bir süre alanı boş bırak! Geri döndüğümüzdeki manzara… Milleyha kuş cenneti, eli tüfeklilerle dolmuş! Kumsalda bile tüfekle dolaşan insan olabilir mi? Martıları bile öldürmeye çalıştılar. Videoları var!” değerlendirmesinde bulundu ve ekledi:

                “Yaklaşık 2 saatte 50 farklı tür kaydettik. İnanılmaz bir fırtına var. Kuşlar zar zor uçuyor. Alanın her yerinde; sazlıkta, kumsalda, Asi Nehri ağzında tüfekli insanlar kuşları öldürüyor. Yazıklar olsun!”

-GÖZLER ANKARA’DA!-

                Bilindiği gibi konuya ilişkin en net açıklama, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü İsmail Üzmez’den Ekim ayında gelmiş, “1 Eylül 2021 tarihli kararla Milleyha’yı sulak alan ilan ettik. Şimdi artık kolları sıvayıp, yönetim planı yapacağız” denilmişti. -Tamer Yazar-