Milli İrade Parkı’na özel tasarımlı rölyefli tabela

Milli İrade Parkı’na özel  tasarımlı rölyefli tabela

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, geçtiğimiz günlerde yapımı tamamlanarak hizmete sunulan 15 Temmuz Milli İrade Parkı’nda incelemelerde bulundu, parkta bulunan vatandaşlarla sohbet etti, hallerini hatırlarını sordu. Antakya Belediye Meclisi tarafından, eski adı DSİ olan parka 15 Temmuz Milli İrade Parkı adının verilerek Demokrasi Zaferi anısının ölümsüzleştirildiği hatırlatıldı. Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’nin talimatları ile bu önemli ismi taşıyan parka adına yakışır rölyefli bir tabela hazırlanarak montajı yapıldı.
Antakya Belediyesi bünyesinde bulunan bir heykeltıraş tarafından hazırlanan ve Antakya’nın tarihini anlatan; Habib-i Neccar Cami, Habib-i Neccar Dağı, Antakya Kalesi, barışın simgesi Güvercin ve Defne Ağacı motifleri ile süslenen rölyefli tabela greyder ve vinç yardımı ile parkın girişindeki yerini aldı. Rölyefli tabelanın montajı esnasında denetimler gerçekleştiren Başkan Kimyeci; “15 Temmuz Milli İrade Parkımızın adına yakışır rölyefli tabelamız bünyemizde bulunan heykeltıraşımız tarafından özenle hazırlandı ve yerine monte edildi. Şehrimize ait önemli sembollerin de yer aldığı tabelamız ile Demokrasi Zaferimizi ölümsüzleştirmekle kalmadık, aynı zamanda parkımızın girişini de güzel bir görünüme kavuşturduk. Ayrıca Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım büstünün bakımını, onarımını ve yenileme çalışmalarını yaparak güzel bir görünüme kavuşturduk. 15 Temmuz Milli İrade Parkı hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Mevsimlik çiçek ekimi çalışmalarını da denetleyen Başkan Kimyeci, incelemelerinin ardından parkta bulunan vatandaşlarla hoş sohbette bulundu. Başkan Kimyeci’yi karşılarında görmekten mutluluk duyan vatandaşlar, yepyeni bir görünüme kavuşan 15 Temmuz Milli İrade Parkı’nda yapılan çalışmalardan dolayı teşekkürlerini ilettiler.    -Mehmet ÖZGÜN-

(Visited 1 times, 1 visits today)