Mimar Bünyamin Derman STK ve Hataylılara Sunum Yapacak

Mimar Bünyamin Derman STK ve Hataylılara Sunum Yapacak

Kültür ve Turizm Bakanlığının eski ve tarihi Antakya’nın yeniden yapılandırılması restorasyonu işini ihale ettiği Mimar Bünyamin Derman bugün yapılacak çalışmalarla ilgili olarak bir sunum gerçekleştirecek. İstanbul Şişli Belediyesi Nazım Hikmet Kültür ve Sanat evindeki toplantıya tüm STK ve hataylı vatandaşlar davetlidir.

Toplantıyla ilgili olarak yapılan basın açıklaması şöyle:

“Değerli ve Duyarlı Dostlar,

Bildiğiniz üzere, Kültür ve Turizm Bakanlığı Antakya Tarihi Merkezinin planlama işini Mimar Bünyamin Derman’a (DB Mimarlık) ihale etmiştir.

Bünyamin Derman; yaptığı ön görüşmelerde planlama işini katılımcı bir süreç olarak icra edeceğini ve kimsenin mülkiyet hakkına bir zarar gelmesini istemediğini bildirmiştir.

Planlama sürecini, sorunları, çözüm önerilerini ve iş birliği imkanlarını daha anlaşılır hale getirmek, iletişim içinde olmak ve paylaşmak üzere Sayın Bünyamin Derman ile 28 Nisan Cuma günü saat 13:30’da bir toplantı düzenlenecektir. Toplantı yüz yüze gerçekleşecektir.

Toplantıda Mimar Bünyamin Derman barkovizyon eşliğinde bir sunum yapacak olup, ardından soru-cevap-katkı bölümüne geçilecektir.

Toplantıya tüm Hataylılar, Antakyalılar, Antakya sevdalıları, STK’lar, platformlar, öğretim üyeleri, mimar ve mühendisler davetlidir.

Kadim Antakya Dostları Platformu (KADOP)

Hatay Ortak Meselemiz Konseyi (HOMe)

Yeniden Antakya Platformu

Toplantı Yeri:

Şişli Belediyesi Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi Abidin Dino Salonu

Halide Edip Adıvar, Darülaceze Cad. No:9/1-1 Şişli- İstanbul

Asi-Der Yönetim Kurulu”