Minikler Platformda Veliler Salonda

Minikler Platformda Veliler Salonda

Keman, gitar, piyano, bateri, bale ve jimnastik dersleri alıyorlar…

Samandağ Bale, Jimnastik ve Müzik Eğitim Merkezi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen yeni yıl gösterisinde, minikler platformda hünerlerini sergilerken, veliler de, çocuklarını salon sıralarından izlemenin keyfini ve gururunu yaşadılar.
Samandağ Kültür Merkezi’nde geçtiğimiz Pazar günü gerçekleşen etkinliğe, veliler, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı. Öğrenciler, hünerlerini ve yıl içerisinde yaptıkları çalışmaların heyecanını ve sevincini yaşadı. Öğrencilerin gösterileri, izleyenler tarafından büyük beğeni aldı. Etkinlikte; bale gösterisi, bağlama ve gitar dinletisi, piyano mini konser, dans gösterileri, keman dinletisi ve jimnastik gösterisi sunuldu. Etkinlik sonunda, Noel Baba tarafından öğrencilere hediyeler verildi.
Samandağ Bale, Jimnastik ve Müzik Eğitim Merkezi kurucusu Songül Yüce, gösterilerle ilgili şu bilgiyi verdi:
“Geleneksel hale getirdiğimiz, Haziran ayında ve Aralık sonunda olmak üzere yılda iki kere düzenlediğimiz bu resitallerle, öğrencilerimizin merkezimizde almış olduğu derslerde öğrendiklerini paylaşıyor olmasının mutluluğunu yaşıyoruz.
2005 yılında kurduğumuz merkezimizde bağlama, keman, gitar, piyano, bateri, bale ve jimnastik dersleri veriyoruz. Ayrıca Güzel Sanatlar Liselerine ve Güzel Sanatlar Fakültelerine gitmek isteyen öğrencilerimizi de bu okullar için hazırlıyoruz. Verdiğimiz sanat eğitimiyle, çocuklarımızın yaratıcılığını, hayal gücünü ve estetik bakış açısını geliştirmeye, zamanını iyi kullanmalarını öğretmeye ve okuldaki başarılarını desteklemeye çalışıyoruz. Öğrencilerimizin arkasında duran ve destekleyen siz değerli velilerimize teşekkür ediyor, hepinize iyi seyirler diliyorum.”  -Selvi Günay-