Miniklere Çocuk Masalları

Miniklere Çocuk Masalları

Antakya’daki okul öncesi özel eğitim kurumlarından Duygu-Su Kreş’te, “yazar” etkinliği gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen etkinlik kapsamında, Çocuk Masalları Yazarı Çiğdem Harbellioğlu ile masallar diyarında keyifli bir yolculuk gerçekleştirildi. Duygu-Su Kreş’te çocuklar ile bir araya gelen Harbellioğlu, masal anlatmakla kalmadı, kitabını da imzaladı.
Etkinliğe; Duygu-Su Kreş ve Gündüz Bakımevi Sahibi Nurcan Odacı, Kurum Müdürü Berna Horoz, Müdür Yardımcısı Eylem Suna Esmeroğlu, kurum öğretmenleri ve öğrenciler katıldı. “Sihirli Kelimeler” adlı kitabın yazarı olan Çiğdem Harbellioğlu, kızı Güneş’in 2012 yılında doğması ile beraber, masallar diyarı yolculuğuna başladı. Kızına masallar okuyan Harbellioğlu, daha sonra özel okulların kitaplarında yer alan hikaye ve masallar yazmaya başladı.
2019 yılı Kasım ayında “Sihirli Kelimeler” isimli ilk masal kitabını yayınlayan Harbellioğlu, 2020 yılı sonlarında ikinci kitabını yayınlayacağı bilgisini verdi.
Duygu-Su Kreş’in davetlisi olarak Antakya’ya gelen Çocuk Gelişimi Uzmanı Yazar Çiğdem Harbellioğlu, Duygu-Su Kreş’te, çeşitli yaş gruplarına eğitim veren 4 ayrı sınıfta “Sihirli Kelimeler” isimli masalını uygulamalı olarak anlattı ve çocuklara, masal kahramanı olan Baykuş’un maketini yaptırdı. Yazar Harbellioğlu, daha sonra kitaplarını tek tek çocukların isimlerine özel olarak imzalayarak, kendilerine hediye etti.
Duygu-Su Kreş Sahibi Nurcan Odacı, kurumlarında eğitim alan çocukların rutin olarak devam eden dersleri yanı sıra ruhsal ve fiziksel gelişimlerine katkı sağlayan etkinlikler de yaptıklarına dikkat çekerek, “Kurumumuzda başarılı bir yazarı ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduk. Yazar Harbellioğlu, çocuklarımıza, kendi yazdığı masalı anlattı ve uygulamalı olarak başarılı bir etkinlik gerçekleştirdi. Yazarımız, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizle birlikte, çok eğlenceli bir masal anlatımı ve el becerisi etkinliği gerçekleştirdik. Etkinliğimize katılan Yazarımız Çiğdem Harbellioğlu’na, bizi bu çalışmamızda yalnız bırakmayan Zorkun Medya Sahibi ve Basın Danışmanımız Hüseyin Zorkun’a ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.
Duygu-Su Kreş Sahibi Nurcan Odacı, etkinliğe imza atan Yazar Çiğdem Harbellioğlu’na Teşekkür Belgesi de takdim etti. -Mutlu Yanık-