Miraç Kandili dualarla idrak edildi

Miraç Kandili dualarla idrak edildi

Recep ayının 27. gecesi olarak bilinen Miraç Kandili münasebetiyle, İl Müftülüğü tarafından, başta Habibi Neccar Camii olmak üzere tüm camilerde kandil özel programları düzenlendi. Habib-i Neccar Camii’nde düzenlenen program, yatsı namazı öncesinde İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu’nun vaazıyla başladı.
İl Müftüsü Hami Kavillioğlu, konuşma ve vaazlarında özetle şunları söyledi:
“Bu gibi mübarek geceler ve kandiller, manen derlenip toparlanmamıza vesile olmalı. Sevgili Peygamberimiz (S.A.V), hesaba çekilmeden önce kendi nefislerimizi hesaba çekmemizi tavsiye ediyor. İşte bu mübarek gece de bu iş için bir fırsattır. Cenab-ı Hakk, kalplerimize imân-ı kâmili yerleştirsin, imanlarımızı imân-ı kâmil eylesin. Vücutlarımıza sağlık, sıhhat, afiyetler ihsan eylesin. Evlerimize huzur ve bereketler ihsan eylesin. Ordumuzu, yurdumuzu, ezanımızı bayrağımızı, birlik ve beraberliğimizi daim ve kaim eylesin. Görünür görünmez her türlü kazalardan belalardan, musibetlerden muhafaza buyursun. Kandiliniz hayırlı ve mübarek olsun.”
Yatsı namazının kılınmasının ardından, din görevlileri; Sabuncu Camii İmam Hatibi İhsan GİLLİ ve Altuğ Gazanfer Gülen Camii Müezzin Kayyımı Mehmet BİLGİN tarafından Kur’an-ı Kerim ziyafeti verildi. Program, İl Müftüsü Kavillioğlu’nun yaptığı dua ile son buldu. -Adil Yeşildağ-

(Visited 1 times, 1 visits today)