Misbah Sanat Galerisi’nin geleneksel etkinliği …

Misbah Sanat Galerisi’nin  geleneksel etkinliği …

Usta ve çıraklar resimdeki maharetlerini sergiledi

Misbah Sanat Galerisi’nin 10. Geleneksel “Renklerin Coşkulu Dansı” adlı resim sergisi, geçtiğimiz hafta sonunda Tarihi Kurşunlu Han’da beğeniye sunuldu.
Ressam Şahnaz Yılmaz ve öğrencileri; Melek Şahutoğlu, Onur Recepoğlu, Yaren Genç, Elif Yüce, Mehmet Arda Yüce, Defne Özkaya, Misbah Cihan yılmaz, Yecu Chang ile Yena Chang’ın eserleri katılımcılar tarafından ilgi ve beğeniyle izlendi.
Ressam Şahnaz Yılmaz, sergi açılışında yaptığı konuşmada, 10. Geleneksel ‘Renklerin Coşkulu Dansı’ sergisinin açılışını yapmanın onuru ve gururunu yaşadığını söyledi, Misbah Sanat Galerilerinin 10. sanat yılını, öğrencilerle velilerle ve dostlarla kutlamanın heyecanını yaşadığını bildirdi ve konuşmasını, Atatürk’ün “Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir” sözleriyle tamamladı.
Sergi açılışında, CHP Antakya İlçe Kadın kolları Başkanı Neslihan Kanuncu Seçkin ve yönetim kurulu üyeleri, Hatay Büyükşehir Belediyesi Turizm Danışmanı Aysun Çelenk ile çok sayıda seçkin davetli topluğu yer aldı.
Serginin 14 Ekim tarihine kadar sanatseverlerin beğenisine açık bulundurulacağı bildirildi.
-Mehmet ÖZGÜN-