Miting-gösteri alanları belli oldu

Miting-gösteri alanları belli oldu

İlimiz Antakya ve Defne ilçelerinde gerçekleştirilecek gösteri ve yürüyüşlerin yapılabileceği alan ve güzergâhlar belirlendi. Antakya Kaymakamlığı’nın Valilikçe onaylanan kararı şöyle:
BİRİNCİ ALAN: Akevler Mahallesi Rüstem Tümer Paşa Caddesi (Işık Caddesi) üzerinde bulunan Mezarlık önü ilk toplanma alanı olup, Rüstem Tümer Paşa Caddesi üzerindeki mezarlık önünden başlayarak, Fatih Caddesi istikameti yürüyüş güzergâhı, Fahri Korutürk Caddesi ile Rüstem Tümer Paşa Caddesi’nin birleştiği kavşak, yani Beyhan Gencay İlköğretim Okulu önündeki boş alan son toplanma (miting) alanı olarak tespit edilmiş, dağılma güzergâhı olarak; Fahri Korutürk Caddesi ve Rüstem Tümer Paşa Caddesi’nin her iki istikameti olarak belirlenmiştir.
İKİNCİ ALAN: Ekinci Mahallesi yol kavşağı ilk toplanma alanı olup, Ekinci yol kavşağından başlayarak 75. Yıl Bulvarı yürüyüş güzergâhı olarak tespit edilmiş ve Şükrü Balcı Caddesi ile 75. Yıl Bulvarı’nın kesiştiği kavşak içerisindeki boş alan toplanma alanı (miting alanı) olarak belirlenmiştir. Dağılma güzergahı olarak, Şükrü Balcı Caddesi ve 75. Yıl Bulvarı’nın her iki istikameti uygun görülmüştür.
Defne Kaymakamlığı’nın belirlediği gösteri ve miting alanları da şöyle:
“Harbiye Caddesi Üzerindeki Doğuş Okulları önü ilk toplanma alanı, Doğuş Okulları Önünden başlayarak, Lazkiye caddesini takiple Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi yanı ve Şükrü Güçlü Bulvarı üzerinden Selim Nevzat Şahin Anadolu Lisesi önü Miting Alanına kadar yürüyüş güzergâhı, Sümerler Mah. Şükrü Güçlü Caddesinin her iki yönü ile 15. sokak üzerinden (CHP Defne İlçe Teşkilatı bitişiği) Dağılma güzergâhı olarak belirlenmiştir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

(Visited 2 times, 1 visits today)