Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MKÜ-AB gençliği projesine kabul

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nin

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nin (MKÜ) “Engelli Bireylerin Toplumsal Entegrasyonu” başlığı altındaki “Bir Gençlik Farkındalığı Hareketi” AB Gençlik Projesi kabul gördü.

MKÜ’den, süreçle ilgili yapılan açıklama şöyle:

“Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı, ERASMUS + Gençlik Programı 2021/R2 Başvuru Dönemi KA152 alanında, ‘Engelli Bireylerin Toplumsal Entegrasyonu: Bir Gençlik Farkındalığı Hareketi’ adlı proje çalışması, Avrupa Birliği Projeleri kapsamında desteklenmeye değer bulundu. Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Baş’ın yürütücülüğünü yapacağı proje, 21-31 Mayıs tarihleri arasında Üniversitemizin ev sahipliğinde; Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi, Aile ve Sosyal Hizmetler Hatay İl Müdürlüğü, Hatay Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Hatay İl Müdürlüğü, Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda gerçekleştirilecek.

6 Avrupa Birliği ülkesinden 36 katılımcı ve PDR bölümünden 9 öğrencinin katılımıyla, gençler arasında engelli yaşam farkındalığı yaratacak 14 farklı teorik ve uygulamalı eğitimler, sanatsal, sosyal ve sportif faaliyetler düzenlenecek.” -Mutlu Yanık-