Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MKÜ Araştırma Hastanesinde

Kovid bilgi servisi Hatay

Kovid bilgi servisi

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Araştırma Hastanesi’nde, kovid hasta yakınları için bilgilendirme servisi oluşturuldu. Araştırma Hastanesi yönetiminden, gelişme ile ilgili şu bilgi verildi:
“Hastanemiz, Kovid-19 sürecinde, yoğun bakımda yatan hastaların yakınlarının bilgi alması için bir ekip oluşturarak, Kovid-19 Bilgilendirme Servisi kurmuştur. Birimimizce, her gün yapılan günlük ziyaretler sonrasında doktorlar tarafından paylaşılan anlık bilgiler, hasta yakınlarına ulaştırılmaktadır. Hasta yakınlarına, hastanın genel sağlık durumu ile ilgili en net bilgiler, en kısa sürede iletilmektedir. Böylelikle, yoğun bakımda çalışan doktor ve hemşirelerimizin hasta ile temas süresini uzatarak, tedavi süreci de güçlendirilmiş olmaktadır.
Yaklaşık iki yıldır bütün dünyayı etkisi altına alan ve insanların yaşamlarını olumsuz etkileyen Kovid-19 salgınına karşı, hasta yakınları açısından oldukça önem taşıyan Kovid-19 Bilgilendirme Birimi’nde çalışan personelimiz, hasta yakınlarına karşı gerekli hassasiyetleri göstermektedirler. Aynı zamanda hasta yakınları tarafından iletilen öneriler de doktorlarımıza iletilmektedir.
Hastane çalışanlarımızın sergilemiş olduğu dayanışma örneği yanı sıra, hasta yakınlarının da göstermiş olduğu anlayış sayesinde, salgının olası olumsuz etkilerini de en az hasarla atlatmaktayız. Hastane olarak, sağlık çalışanlarımızın salgın boyunca göstermiş oldukları çaba ve hassasiyeti yakından görüyor, Türkiye’deki tüm sağlık çalışanlarına emekleri için teşekkürü borç biliyoruz.” -Cemil Yıldız-