MKÜ Devlet Konservatuarı Geleceğe Umutla Bakıyor

MKÜ Devlet  Konservatuarı  Geleceğe Umutla  Bakıyor

2018 yılında eğitime başlayan ve ilk öğrencilerini alan Hatay MKÜ Devlet Konservatuarı, Müdür Dr. Öğretim Üyesi Erhan Tekin’in öncülüğünde başarılı bir yolculuğa yelken açmış görünüyor. Konservatuar Müdürü Erhan Tekin’in daveti üzerine ziyaret ettiğimiz Konservatuar’da, birinci ve ikinci lisans öğrencileri cıvıl cıvıl bir enerji ile şevkle geleceğe hazırlanıyor. Şuan bünyesinde 55 öğrenci ve 8 Öğretim Elemanı ile MKÜ merkez stadyum içinde yerleştikleri dersliklerde, biraz da zor şartlarda eğitim veren MKÜ Devlet Konservatuarı’nın amaç ve hedefleri oldukça büyük.
MKÜ Devlet Konservatuarı Müdürü Erhan Tekin, Öğretim Elemanlarından Gamze Toprak ve Sezgin Suna, Konservatuar bünyesinde bugüne kadar yaptıkları çalışmaları yerinde göstererek gazetemize tanıtırken, şuan eğitimi verilen Türk Müziği Bölümü’nde, Türk Müziği enstrümanları ve Türk Müziği teorisi ile öğrencilere yeni ufaklar açmanın peşinde ilerliyorlar.
Hatay’da müzik eğitimi konusunda önemli bir eksiğin giderilmesi açısından, ciddi ve sorumluluk anlayışı oldukça yüksek bir motivasyon ile çalışmalarına devam eden Konservatuar bünyesinde fiziki şartların kötü olması bile moralleri bozmuyor. Ülkede yaşanan ekonomik krizin, Üniversitelerde fiziki yapılanma ve ilerleme yönünde ciddi eksikliklere neden olduğu şu günlerde, Konservatuar Müdürü
Dr. Erhan Tekin, ideal olarak konservatuara bir yer aldıklarında, eğitim ve öğretim kalitesinde ciddi bir artış gözleneceğine inandığını söyledi.
Özellikle, adının ölümsüzleşmesi yolunda MKÜ’ye katkı vermek isteyen iş dünyasının Hatay MKÜ Devlet Konservatuarı’na yapacağı destek büyük önem arz ediyor. İlerleyen süreçte hayata geçireceği önemli etkinlik, konser ve organizasyonlarla adını sıklıkla duymaya başlayacağımız MKÜ Devlet Konservatuarı’nda geleceğe umutla bakılan iyi niyetli bir çabanın varlığı, Hatay’ımız için bir şans olarak kabul ediliyor.  -Haber/Selvi Günay-