Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MKÜ öğrencileri İSTE’nin misafiri oldular

“Daha önce söylemiştik, yine

“Daha önce söylemiştik, yine söylüyoruz. İSTE kampüsü, doğal bir laboratuvar olacak” diyen İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, MKÜ Mimarlık Fakültesi 3.üncü sınıf öğrencilerini misafir etti.

Proje dersleri kapsamında İskenderun Teknik Üniversitesi’nin (İSTE) merkez kampüsüne gelerek, araştırma ve inceleme yapan Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Mimarlık Fakültesi 3.üncü sınıf öğrencileri, İSTE İskenderun Kampüsünde arazi taraması yaptı.MKÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Görevlileri Müfit Tennioğlu ve Işılay Demirci ile Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Çağrı Çakır eşliğinde gerçekleşen ziyaretin ardından,  misafir öğrenciler ile bir değerlendirme toplantısı yapıldı ve İskenderun Teknik Üniversitesi’nin master planı, video gösterim ile de desteklenerek ayrıntıları ile tanıtıldı.

Toplantıda öğrencilere hitaben konuşan İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, yaşanabilir bir kampüs hedefiyle yola çıktıklarını belirterek şöyle konuştu: “Önce ‘mastır plan’ dedik, mastır plan’ı önceledik. Şimdi artık elimizde kampüsümüzün bir mastır planı, bir gelecek kılavuzu, bir ilerleme planı var ve biz şimdi bu mastır planı adım adım uygulamak ve tamamlamak istiyoruz. Hem bizim kampüsümüzün detay tasarımı hem de kentlerimizin çağdaş tasarımı için, çok sayıda ve nitelikli mimarlara ihtiyaç var. Biz, mimarları ‘sanatçı’ olarak görüyoruz ve önemsiyoruz. Bu nedenle de Mimarlık Fakültemizi bir an önce faaliyete geçirmek istiyoruz. İlköğretim elemanımızı aldık. Kampüste temeli ilk atılacak bina da inşallah Mimarlık Fakültesi binası olacak. Çok yakında, İSTE Merkez Kampüsü büyük bir şantiyeye dönüşebilir. Altyapı ve üst yapı inşaatlarımız başlıyor. Daha önce söylemiştik, yine söylüyoruz. İSTE kampüsü, doğal bir laboratuvar olacak. Herkesin ziyaret etmek istediği bir kampüs, bir sosyokent olacak. İşte bugün bu motivasyonun başladığını görüyoruz. İSTE ile MKÜ’nün de mimarlık eğitimi ve araştırmaları için birlikte iyi bir sinerji oluşturabileceğini düşünüyoruz, birlikte çalışmaya her zaman hazırız.”                Tamer Yazar