Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MKÜ Rektörlüğü’nden Gazze Direnişçisi Öğrencilere Şiddete Sert Tepki!

Hatay MKÜ Rektörlüğü, Gazze’deki

Hatay MKÜ Rektörlüğü, Gazze’deki direnişçi üniversite öğrencilerine yönelik şiddeti sert bir şekilde protesto etti. MKÜ Senatosu’nun açıklamasında, Gazze’deki masum insanların yok edilmesine karşı barışçıl bir şekilde protesto eden üniversite öğrencilerine yönelik uygulanan şiddetin kabul edilemez olduğu belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Dünyanın birçok üniversitesinden, Columbia Üniversitesi’nden Yale’e, New York Üniversitesi’nden Harvard’a kadar, öğrenciler üniversitelerinden Gazze’deki ateşkes çağrılarını desteklemelerini ve İsrail ile bağlantılı şirketlerle ilişkilerini kesmelerini talep ediyorlar. Ancak bu barışçıl taleplerine karşılık verilmesi gereken yerde, öğrencilere yönelik orantısız şiddet uygulanıyor, hatta bazı üniversiteler eylemleri durdurmak için uzaktan eğitime geçiyor.”

“Üniversite öğrencilerinin gösterdiği barışçıl tepkiye karşı gösterilen orantısız tepkiyi, temel insan haklarına ve akademik özgürlüğe vurulmuş bir darbe olarak kabul ediyor, derin bir üzüntü duyuyor ve şiddetle kınıyoruz.” – Mehmet Durmaz-