Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MKÜ’de 2 Fakülte Dekanı Değişti

Mimarlık ve Dişhekimliği Fakülteleri…

Mimarlık ve Dişhekimliği Fakülteleri…

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nde (MKÜ) 2 Fakülte Dekanı değişti. Mimarlık ve Dişhekimliği Fakültelerine yeni Dekan atamaları yapıldı. Diş Hekimliği ve Mimarlık Fakülteleri Dekanlık devir teslim törenleri, Pazartesi günü Rektörlük makamında düzenlendi. MKÜ Rektörü Prof. Dr. Veysel Eren, görevi devreden hocalara teşekkür belgesi takdim ederken, yeni Dekanlara da görevlerinde başarı dileklerini iletti.

MKÜ Dişhekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nizami Duran’a Rektör Eren tarafından, hizmetleri dolayısıyla Teşekkür Belgesi verilirken, Dekanlığa yeni atanan Prof. Dr. Mustafa Zortuk’a da başarı dileklerinde bulunuldu.

MKÜ Mimarlık Fakültesi Dekanlığı görevini devreden Prof. Dr. Okan Şener’e de yine Rektör Veysel Eren tarafından, hizmetleri anısına Teşekkür Belgesi verildi.

MKÜ Dişhekimliği yeni Dekanı Prof. Dr. Mustafa Zortuk, göreve başlaması dolayısıyla yayınladığı kısa mesajında, “Sayın Rektörümüzün atamasıyla, Dişhekimliği Dekanlığına getirilmiş bulunmaktayım. Birlik ve beraberlik içinde, tüm paydaşlarımızla, Fakültemizi daha ileri bir seviyeye taşıyacağımıza inanıyorum.”

Bu arada MKÜ Rektörü Prof. Dr. Veysel Eren, Fakülte ziyaretleri kapsamında geçtiğimiz hafta içinde Mimarlık Fakültesi’ne ziyarette bulunmuş ve Dekan ile Öğretim Üyeleriyle toplantı yapmıştı. Rektörlükten ziyaret sonrası yapılan kısa açıklamada, “Sayın Rektörümüzün ziyaretleri Mimarlık Fakültesi ile devam etti. Rektörümüz, yeni dönemde, Mimarlık Fakültesi’nin, Hatay gibi tarihi ve kültürel zenginliğe sahip bir şehirde daha öne çıkan bir kimliğe bürünmesi için çalışacaklarını belirtti” paydaşımı yapılmıştı. -Cemil yıldız-