MKÜ’de 3500 Kep Havada

MKÜ’de 3500 Kep Havada

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nde (MKÜ), 2018-2019 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni, öğrenci ve velilerin yoğun katılımıyla coşku ve heyecan içinde gerçekleşti. Perşembe günkü mezuniyet töreninde 3500 öğrenci kep fırlattı.
Mutluluk ve hüzne sahne olan mezuniyet törenine; Hatay Vali Yardımcısı Erol Özkan, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Rektör Yardımcı Prof. Dr. Yusuf Önlen, Genel Sekreter Doç. Dr. Erhan Yengil, il protokolü, fakülte dekanları, öğretim üyeleri, öğrenciler ve veliler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan mezuniyet töreni, üniversiteyi birincilikle bitiren Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğrencisi Sema Yücelen’in tüm mezun öğrenciler adına konuşma yapmasıyla devam etti. Yücelen, konuşmasında, eğitim süreci boyunca kendilerine her türlü desteği sağlayan ailesine ve öğretim üyelerine teşekkür etti.
Üniversite Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya ise, törene katılan protokolü ve velileri selamlayarak başladığı konuşmasında şunları söyledi:
“1992 yılında kurulan Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi, çeyrek asrı devirmiş, bölgedeki önemli üniversitelerden biridir. Tüm öğrencilerimize en iyi seviyede ve en iyi kalitede eğitim vermekteyiz. Öğrencilerimiz, hem bilimsel olarak hem de insani olarak, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nden çok şeyler öğrenmişlerdir. Öğrencilerimizin geleceklerinin aydınlık olmasını diliyorum. Öğrencilerim, gelecekte önemli yerlerde ve önemli vazifelerde bulunacaklardır. Sayın veliler, sizler büyük fedakarlıklar içinde, maddi manevi, iyi günde-kötü günde çocuklarınızın arkasında durdunuz. Gördüğünüz gibi hepsi pırıl pırıl, kaliteli insanlardır. Bizler, bu öğrencileri yetiştirmekten gurur duyuyoruz. Öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen öğretim üyesi arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Üniversitemiz, adını aldığı Mustafa Kemal Atatürk’e yakışır şekilde eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir.”
Hatay Vali Yardımcısı Erol Özkan da konuşmasında, mezuniyet törenlerinin, mezun olan öğrencilerin en mutlu günü olması yanı sıra, büyük fedakarlıklarda bulunan anne babalar ve öğrencileri yetiştiren öğretim üyeleri için de çok önemli bir gurur günü olduğunu belirtti. Vali Yardımcısı Özkan, mezun olan öğrencilerin, mezun oldukları okulun ismine uygun şekilde bu ülkenin kalkınması, güçlenmesi ve modernleşmesi için ellerinden gelen çabayı göstereceklerine inandığını sözlerine ekledi.
Yapılan konuşmaların ardından, mezun oldukları bölümlerde dereceye giren öğrencilere temsili diplomaları ve hediyeleri verildi. Belge ve hediye takdiminin ardından, mezun olan 3 bin 500 öğrencinin keplerini havaya atmasıyla coşku ve sevinç doruk noktasına ulaştı.
Mezuniyet töreni, Antakya Devlet Konservatuarı’nın vermiş olduğu konserle sona erdi. -Cemil Yıldız-

(Visited 8 times, 1 visits today)