MKÜ’de Doktor Adayları Beyaz Önlük giydi

MKÜ’de Doktor Adayları Beyaz Önlük giydi

190 Doktor Adayı…

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Tıp Fakültesi’ne kayıt yaptıran hekim adayları, önlüklerini giydi, Atatürk Konferans Salonu’nda, fakülteye kayıt yaptıran 1. Sınıf öğrencileri için önlük giyme töreni düzenlendi. Ailelerin yoğun katılım gösterdiği törende, 190 hekim adayına önlükleri, üniversite yönetimi ve fakülte akademisyenleri tarafından giydirildi.
Törende açılış konuşmasını, Üniversite Rektör Yardımcısı ve Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Önlen yaptı. Konuşmasına, Tıp Fakültesi’ne yerleşen öğrencileri ve öğrencilerin ailelerini tebrik ederek başlayan Önlen, şunları söyledi:
“Yoğun ve zorlu bir süreçten geçerek buraya geldiniz. Asıl olan eğitim ise şimdi başlıyor. Mesleğimizin objesi insan olduğu için, çalışmalarınızı buna göre dizayn etmeniz gerekmektedir. Sizlerin başarılı olacağına inancım tamdır. Bu süreçte herhangi bir sorunla karşılaştığınız zaman, danışman hocalarımız ve bizlerle iletişim kurmanız yeterli olacaktır. Çok özel öğrenciler olduğunuzu biliyorum. Bunun yanı sıra çalışkan, sabırlı, azimli, güler yüzlü, fedakar olmanız ve mesleğinizi sevmeniz gerekmektedir.”
Üniversite Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya ise yapmış olduğu konuşmada, öğrencilerin değerli bir mesleği seçtiklerini belirtti ve şöyle devam etti:
“Hekimliğin diğer alanlardan ayrıcalığı, insanı ve onun canını merkeze alıyor olmasıdır. Bundan dolayı hep birlikte iyi çalışmak ve gelişim göstermek zorundayız. Biz, iyi bir ekip olarak, eğitim sürecinde elimizden geleni gösteriyoruz. Ancak bu tek taraflı olursa, sonuç pek de sağlıklı olmaz. Diğer tarafımızda bulunan siz değerli öğrencilerimiz de gereken özeni gösterirseniz, süreç sonunda güzel şeyler olacaktır.”
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi’ndeki törende yapılan konuşmaların ardından, yeni kayıt yaptıran 190 hekim adayı, önlüklerini giydi. -Selvi Günay-