Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MKÜ’de Yabancı Diller Yüksek Okulu ev sahibi:

Konferansa, İl Dışından 160

Konferansa, İl Dışından 160 Akademisyen…

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Yabancı Diller Yüksekokulu ev sahipliğindeki konferansa, ilimiz dışından toplam 160 Akademisyen katıldı.

Hatay MKÜ Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümü Yabancı Diller Yüksekokulu’nun IDEA (İngiliz Dili ve Edebiyatı Araştırmaları Derneği) işbirliğinde, “International Idea Conference: Studies In English” Konferansı gerçekleştirildi.

Atatürk Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen ve açılış konuşmalarını; Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölüm Başkanı Doç. Dr. M. Ayça Vurmay, Yabancı Diller Yüksek Okulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Volkan Kılıç, IDEA Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Işıl Baş ve Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yusuf Önlen’in yaptığı konferansa, Antakya Devlet Konservatuarı Müdürü Doç. Dr. Erhan Tekin, Öğr. Gör. Sezgin Suna, Öğr. Gör. Oytun Çetin ve Öğr. Gör. F. Berna Bilgin Başaran, icra ettikleri eserlerle eşlik etti. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ünal Aytür ile İngiltere Sussex Üniversitesi’nden Prof. Peter Boxall, İtalya Valle d’Aosta Üniversitesi’nden Prof. Carlo M. Bajetta ve Gaziantep Üniversitesi’nden Zekiye Antakyalıoğlu’nun ana konuşmacı olarak önemli katkılar yaptığı konferansa, yurt içi ve yurt dışından 160’ın üzerinde Akademisyen, sözlü bildiri ile katılım gösterdi.

Katılımcı Akademisyen ve Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümü öğrencilerine, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın davetiyle, EXPO alanında açılış kokteyli ve Medeniyetler Korosu konseri verildi. Ayrıca tüm katılımcılara EXPO hatırası sunuldu.

Konferansa katılan katılımcılara, Antakya’ya özel hediyelerle, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz da katkıda bulundu. -Haber/Duygu Ertaş-