MKÜ’lü Prof. Dr. Hatice Pamir…

MKÜ’lü Prof. Dr. Hatice Pamir…

Fransa’nın dünyaca ünlü Arkeoloji ve Tarih Araştırma Kurulu’na seçildi.

Kurum Dışı Tek Türk…

Fransa’nın dünyaca ünlü Arkeoloji ve Tarih Araştırma Kurulu’na seçilen, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nde (MKÜ) görev yapmakta olan Prof. Dr. Hatice Pamir, ‘arkeoloji, tarih ve epigrafi alanında araştırma yapan’ ünlü bilim insanları arasına kurum dışı seçilen tek Türk Bilim İnsanı oldu. Fransa’nın köklü üniversitesi L’Ecole Normale Supérieure PSL ve CNRS’e bağlı AOROC (Archéologie & amp; Philologie d’Orient et d’Occident), Arkeoloji-Epigrafi-Tarih alanında önde gelen bir araştırma laboratuvarı olarak biliniyor.
Araştırma çalışmaları yanı sıra lisansüstü öğrenci ve doktora sonrası bilim insanı yetiştiren AOROC, yaptığı araştırmalarla tanınmış bilim insanlarını, kurum dışı öğretim üyesi olarak bünyesine seçiyor.
-BAŞARI DİLEĞİ-
Uluslararası bir platform olan bu araştırma laboratuvarına, Doğu Akdeniz, özellikle Hatay ve çevresindeki arkeoloji üzerine yaptığı çalışmalar nedeniyle, Prof. Dr. Hatice Pamir’in seçilmesini kısa bir açıklama ile kutlayan MKÜ Yönetimi, kurumun internet sitesi üzerinden şu mesajı verdi:
“Dünyanın farklı ülkelerinden, alanında başarılı bilim insanlarının yer aldığı bu kurum bünyesine seçilen ve üniversitemizin adını bilim dünyasına duyuran öğretim üyemiz Prof. Dr. Hakice Pamir’e çalışmalarında başarılar dileriz.”-Cemil Yıldız-

(Visited 16 times, 1 visits today)