Mkü’lü sporculara madalya ve kupa

Mkü’lü sporculara  madalya ve kupa

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi öğrencilerinden oluşan Boks ve Satranç Takımları, geçtiğimiz yılın son haftasında Osmaniye, Kemer ile Bursa’daki yarışmalardan derece, madalya ve kupalarla döndü. MKÜ Satranç Takımı, Osmaniye Belediyesi’nin, 7 Ocak Kurtuluş günü nedeniyle 30 Aralık 2016 – 1 Ocak 2017 tarihleri arasında düzenlediği 7 Ocak Kurtuluş Kupası’na 3 erkek bir kız öğrenci ile katılım sağladı. 5 tur üzerinden yapılan yarışmada, MKÜ Tıp Fakültesi 6. Sınıf Öğrencisi Batuhan Çil, aldığı 4,5 puan ile birincilik ve

Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğrencisi Sündüz Sağlamel ise En İyi Bayan Ödülü ile ödüllendirildi.

Yeni kurulan MKÜ Boks Takımı da, ilk olarak 14-19 Kasım 2016 tarihleri arasında düzenlenen grup müsabakalarında yumruk salladı. Kemer’de düzenlenen grup müsabakalarında, öğrenciler iki birincilik, bir ikincilik ve bir de üçüncülük elde ettiler. Müsabakada yer alan Nevzat Orhan Kesen ve Eyüp Koluman birinci olurken, Mehmet Ali Açıkgöz ikinci ve Ertuğrul Yılmaz üçüncü oldu. Buradaki grup müsabakalarının ardından dereceye giren sporcular, 19-24 Aralık 2016 tarihleri arasında Bursa’da düzenlenen Büyükler Türkiye Boks Şampiyonası’na katıldılar. Bursa’daki şampiyonada, Mehmet Ali Açıkgöz iyi bir performans ortaya koyarak Türkiye üçüncülüğünü elde etti ve MKÜ’nün adını bu alanda duyurmayı başardı.  Grup müsabakaları ve Türkiye Şampiyonası’nda toplam 8 sporcu MKÜ’yü temsil etti.

MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, kupa ve madalyalarıyla makamında kendisini ziyaret eden sporculara başarı dileğinde bulundu. Üniversitenin sportif anlamda iyi bir ivme yakaladığına dikkati çeken Rektör Kaya, sporcuların Türkiye çapındaki başarılarından dolayı büyük bir sevinç yaşadığını ve bu başarıların, Üniversitenin adının duyurulmasında önemli bir rol oynadığını söyledi.

Ziyarette; Üniversite Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kılınç, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Mustafa Tiyekli, Şube Müdürü Hamdi Mirioğlu ve Boks Antrenörü Erkan Yılmazbaş da hazır bulundu.

-Cemil Yıldız-