Mobilya Fuarı İstanbul’da

Mobilya Fuarı İstanbul’da

Hatay, 18 firma ile katıldı
İstanbul “CNR Mobilya Fuarı” başladı. Hatay, 18 firma ile bu önemli Fuar’daki yerini aldı.
Hatay Esnaf ve Sanatkar Odaları Birlik Başkanı Kadir Teksöz de açılış günü Fuar alanındaydı. Hatay mobilya stantlarını gezen Teksöz’ün verdiği mesaj, “Dünya’da büyük başarılara imza atan Antakya ve Hatay mobilyacı esnafımızı, üreticilerimizi gönülden kutluyorum” şeklinde oldu.
Fuar açılışında esnafını yalnız bırakmayan, mobilya sektörünün bir diğer önemli ismi ise, Antakya Marangozlar ve Hızarcılar Odası Başkanı Mehmet Ali Yapar oldu. Mehmet Ali Yapar, Fuar’a katılım gösteren meslektaşı mobilyacı esnafının yanında durdu.
Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı da Mobilya Fuarı dolayısıyla bir değerlendirmede bulundu.
DOĞAKA değerlendirmesi şöyle:

“Ajansımız ve ATSO işbirliğinde düzenlenen Türkiye’nin en büyük ve tek uluslararası Mobilya Fuarı CNR İMOB-13.Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı, CNR EXPO Yeşilköy’de ziyaretçilerini ağırlamaya başladı.
Ajansımız, bölgemizden; Hatay ilinden 15 ve Kahramanmaraş ilinden 1 firma olmak üzere, toplamda 16 mobilya üretim firması ile 1711 m2’lik alanda CNR İMOB 2017 – İstanbul Mobilya Fuarı’na katılım sağlamaktadır. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı olarak, söz konusu fuar organizasyonunda, fuar alanı stand kurulumunun sağlanması yönünde kısmi oranda firmalarımızı desteklemekteyiz. Fuar alanının kiralanması, firma temsilcilerinin ulaşım, konaklama ve navlun maliyetleri ise katılımcı firmaların kendi imkânlarıyla karşılanmaktadır.
Kalite ve tasarımını uluslararası alanda kabul ettiren Türk mobilya sanayisinin ve özellikle mobilyacılık sektöründe adını duyuran bölgemiz firmalarının dünya mobilya devleriyle büyük randevusu olan CNR IMOB 2017 ile beraber, beş kıtada 200’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren sektörün kalite, işçilik ve tasarımda ulaştığı başarı tüm dünya ile paylaşılmak üzere sektör ilgililerinin beğenilerine sunulmaktadır.” -Cemil Yıldız-