Mobilyacı Esnafı Mağdur

Mobilyacı Esnafı Mağdur

Yangın büyük, işyerleri zararı büyük, yüzler gülmüyor

Antakya Küçük Sanayi Sitesi’nde geçtiğimiz hafta sonunda işyerlerinde yangın çıkan mobilyacı esnafı, mağdur ve sıkıntılı.
İşyerlerinin büyük bölümü yanan, kül olan mobilyacı esnafı, ne yapacağını bilemiyor. Bu arada Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Sanayi Sitesi içerisinde çıkan yangın sonucu işyerleri hasar gören esnafı ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti. Başkan Yılmaz’a, ziyarette, Antakya Mobilyacılar Odası Başkanı Mehmet Ali Yapar ve Belediye Meclis üyesi Ahmet Bebek eşlik etti.
Yangında işyerleri zarar gören esnaf; Hasan Ekşici, Murat Sağlamoğlu, Murat Ergin, Hasan Aşkaroğlu, Bekir Sağıroğlu ve Turhan Tümer’e geçmiş olsun dileklerini ileten Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, konuşmasında, “Talihsiz bir şekilde çıkan yangın nedeniyle dükkânları hasar gören esnafımızın üzüntüsü, bizleri de derinden üzdü. Esnafımızın kötü gününde yanında olma, onların üzüntülerini paylaşmak ve destek olmak amacıyla geçmiş olsun ziyaretinde bulunduk” dedi. Başkan Yılmaz, yanan işyerlerinde incelemelerde bulunarak, esnaftan bilgi aldı, yardımcı olunabilecek bir durum varsa araştıracaklarını, işin takipçisi olacaklarını söyledi. -Cemil Yıldız-