Mozaik Yolu Hatay’dan

Mozaik Yolu Hatay’dan

Japonya Büyükelçisi bir heyetle Hatay’a geldi, Hatay-Gaziantep-Şanlıurfa’dan geçecek “Mozaik Yolu” Projesi masaya yatırıldı.

Japonya’nın Türkiye Büyükelçisi Akio Miyajima ile Türkiye’nin emekli Büyükelçilerinden hemşerimiz Mithat Rende beraberlerinde bir heyetle Hatay’a geldi ve Vali Erdal Ata’yla, ilimiz ve komşu illerden geçecek Mozaik Yolu Projesi’ni görüştü.
Ortak Nesiller Entegrasyonu (ONE) Derneği tarafından gündeme getirilen ve Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen; Gaziantep, Hatay ve Şanlıurfa illerini kapsayan “Mozaik Yolu Projesi” için Hatay’a gelen heyeti makamında kabul eden Vali Ata; Japonya Büyükelçisi Akıo Miyajima, Emekli Büyükelçi Mithat Rende ve beraberindeki heyet üyeleri ile bir süre sohbet etti.
Hoşgörü ve medeniyetler kenti Hatay’da konuklarını ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali Ata ,tarihte yaşamış birçok medeniyete ev sahipliği yapmış kadim şehir Hatay’ın da bu proje içerisinde yer almasının önemini vurguladı.
Emekli Büyükelçi Rende ve Japonya Büyükelçisi Miyajima de, kendilerine gösterilen misafirperverlik ve nazik kabullerinden dolayı Vali Ata’ya teşekkür etti. -Cemil Yıldız-