Müftülük, Zekat’ı anlatıyor:

Müftülük, Zekat’ı anlatıyor:

Salt Ramazan’da Değil, 12 Ay Vermeli…

Antakya’da geçtiğimiz hafta içinde yapılan 2022 yılı Zekat Bilgilendirme Toplantısı, Diyanet İşleri Başkanlığı Göç ve Manevi Destek Hizmetleri Daire Başkanı Ahmet Sünetci’nin katılımıyla gerçekleştirildi.

Muhtaç olanı gözetmeyi seven hayırsever halkın, zekatlarını, yurt içinde ve yurt dışında olabildiğince geniş kitlelere ulaştırmak için zekatın sadece ramazan dönemine mahsus değil, yıl boyunca etkin bir şekilde toplanmasını sağlamak, halkta ve İslam dünyasında zekat farkındalığının ve zekat kültürünün yaygınlaşmasına katkıda bulunmak amacıyla, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) işbirliğiyle, “Kardeşliğimiz Zekatla Bereketlensin” Projesi başlatıldı. Bu amaçla da Hatay İl Müftülüğü konferans salonunda zekat bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Toplantı, Şube Müdürü Abdullah Yazar’ın Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından, Hatay İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili ve İl Müftü Yardımcısı Nazife Sağlamoğlu’nun açış konuşmalarıyla başladı. Göç ve Manevi Destek Hizmetleri Daire Başkanı Ahmet Sünetci, toplantıda yaptığı konuşmada, “Kardeşliğimiz Zekatla Bereketlensin” Projesi’nin önemine değindi, geçmiş yıllarda Türkiye Diyanet Vakfı aracılığı ile toplanan zekatların kullanıldığı hizmetlerle ilgili bilgileri paylaştı.

İl Müftü Yardımcıları, İlçe Müftüleri, Şube Müdürleri ve İlçe Zekat Hizmetleri Koordinatörlerinin katıldığı toplantı, zekat hizmetleri tanıtım videosunun izlenmesiyle sona erdi.

-Mehmet Durmaz-