Müftülük’ten”evlilik semineri”

Müftülük’ten”evlilik semineri”

Gençlere; “Sözlenme, Nikah, evlilikte 5 yıl nasıl olmalı?” anlatılıyor.

Antakya İlçe Müftülüğü, gençlere yönelik olarak, “Evlilik öncesi ve sonrası nasıl olmalı?” başlıklı eğitim seminerleri gerçekleştiriyor. Edinilen bilgiye göre, 13 Ocak 2020 tarihinde, Antakya İlçe Müftüsü Necati Şafak ve Aile Dini Rehberlik Vaizi Emine Temizkan’ın sunumlarıyla başlayan seminer programları, 3 Şubat Pazartesi günü İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu ve İl Müftü Yardımcısı Nazife Sağlamoğlu’nun sunumlarıyla tamamlandı.
İl vaizlerinin de sunum yaptığı dört haftalık seminer şeklinde uygulanan projede; “Aile İçi İletişim”, “Nikah ve Sorumlulukları”, “Çocukla Şenlenen Yuvalar”, “Çevre Bilinci ve Tüketim Ahlakı”, “Ailede ve Sosyal Medyada Mahremiyet” ve “Yuvamız Merhamet Ocağı Olsun” konuları anlatıldı.
Hatay İl Müftülüğü açıklamasına göre, katılımcıların büyük keyifle dinledikleri, sonrasında da memnuniyetlerini ifade ettikleri proje için Diyanet İşleri Başkanlığı’na, il ve ilçe müftülüklerine teşekkür edildi. Hatay İl Müftüsü Program, Hamdi Kavillioğlu tarafından seminere katılanlara katılım belgesi ve Diyanet işleri Başkanlığı yayınlarından bazı eserlerin de bulunduğu çeşitli hediyeler takdim edilmesiyle sona erdi. -Mehmet Durmaz-