Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Muhafazakarlar, Dindarlar

Eğlence masalarına malzeme oldular…

Eğlence masalarına malzeme oldular…

“Programı organize eden, bu sanatçıları tespit edip davet eden, bu işlere bir dünya bütçe ayıran ve iptal eden aynı” diyen Çalışkan, konserleri iptal edilen isimler noktasında bir şeyin altını özenle çizdi.

Salgının geride kalmasıyla artan konser programları, son dönemde bazı konserlere ve sanatçılara yönelik yasaklama kararları nedeniyle gündem olmaya ve tartışılmaya devam ederken, bu konuda değerlendirme yapan son isim, Saadet Partisi GİK üyesi, Partinin Hatay’daki önemli ismi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan oldu. Yaşanan sürecin içinde belli bir kesime mal edilen fatura noktasında duran Çalışkan, değerlendirmesini ara başlıklar halinde şöyle yaptı:

-MAALESEF-

Maalesef yaşananların, ülkemizdeki muhafazakarlar ve dindarlar açısından olumsuz yansıması oldu. Çünkü esas öncelikli işimizi bırakıp, başka meselelerle uğraştık. Deyim yerindeyse, magazin sayfalarına haber olduk. “Taş yerinde ağırdır” ilkesine uygun davranmalıydık, ama eğlence masalarına malzeme olmayı başardık! Tarihimizde hep önümüze baktık, kimsenin özel hayatı bizi ilgilendirmedi. Kadrolar yetiştiren ve günümüze damgasını vuran, hayalini kurduğumuz sivil toplum örgütlerinin ve geleceğe yön vermesi beklenen yapıların gündeminde geçmişte neler vardı, bugün ne var?

-YAPAY GÜNDEM-

İçeride oluşturulan bu yapay atmosferin neticesinde, birçok önemli konu es geçildi. “Bu tepkiler sonucu hangi hedefe ulaşıldı” denilecek olursa… Çok iyi bir başarı-beceri (!) elde edildi! Melek Mosso indi, yerine Seda Sayan çıktı! Yapılan işin neticesi, bundan ibaret! Bununla beraber, mütedeyyin kitle de hedef tahtasına oturtuldu. Programı organize eden, bu sanatçıları tespit edip davet eden, bu işlere bir dünya bütçe ayıran ve iptal eden aynı, iptalini isteyen başkası! Ne var ki, kamuoyunda fatura da bütünüyle kime kesiliyor, görüyorsunuz! Burada herkes, görev ve sorumluluk alanını bilip, ona göre davranması gerekir. Hani atasözün de denildiği gibi; “Attığın taş, ürküttüğün kurbağaya değmeli!”

-Tamer Yazar-