Muharip Gaziler desteği, Mehmetçik’e…

Muharip Gaziler desteği, Mehmetçik’e…

KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı’nın açıklamaları kabul edilemez

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Hatay Şube Başkanı M.Ramiz Bakır, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Barış Pınarı Harekatı’nı Muharip Gaziler Derneği olarak desteklediklerini duyururken, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın beyanının ise “kabul edilemez” olduğunu bildirdi.
Türkiye Muharip Gaziler Derneği Hatay Şube Başkanı M.Ramiz Bakır’ın bu konudaki açıklaması şöyle:
“Ortadoğu da emperyalist emelleri olan devletlerin ve bunların piyonları olan PYD, DEAŞ, PKK ve FETÖ gibi terör örgütlerinin, ülkemizin egemenliğine ve toprak bütünlüğüne yönelik alçak ve hain planlarına, eylemlerine karşı, Türkiye Cumhuriyeti her zaman ve her yerde karşı koymaya muktedirdir.
1974 yılında yapılan Kıbrıs Barış Harekatı nasıl o dönemde Kıbrıs halkına karşı her türlü soykırım ve cinayetleri işleyen örgütlere yönelik Kıbrıs’ta barışı tesis etmek amacıyla yapılmış ise, “Barış Pınarı Harekatı” da; ülkemizin güvenliğini, o bölgede terör destekçisi ülkelerin desteklediği PYD, DEAŞ, PKK ve FETÖ terör örgütlerine karşı hem ülkemizin güvenliğini sağlamak hem de terör örgütleri tarafından zulme uğrayan bölge halkına huzuru ve barışı getirmek amacıyla düzenlenmiş bir harekattır.
Tarihin derinliklerine bakanlar, Türk Milletini, mazlum milletlerle daima bir ve beraber olmasıyla, onlara hürriyetlerini kazanmalarında her türlü desteği verirken görürler. Bu nedenle, düne kadar Kıbrıs’ta, Somali’de, Filistin’de, Afganistan’da, Bosna Hersek’te, Kosova’da nasıl olduysa, bugün de aynı şekilde Suriye’de devam etmektedir.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya, Kıbrıs Barış Harekatı yapılmadan önce Kıbrıs Türk Halkı’na karşı EOKA terör/ tedhiş terör örgütü tarafından yapılan katliamları hatırlatmak isteriz.
“Barış Pınarı Harekatı” ile ilgili beyanlarını, Kıbrıs Barış Harekatı’na katılan biz Kıbrıs Gazileri olarak tasvip etmediğimizi belirtmek isteriz.
Barış Pınarı Harekatı’na katılan kahraman ordumuza, Mehmetçiğimize ve tüm güvenlik güçlerimize başarılar diler, her zaman yanlarında olduğumuzu ve her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzun bilinmesini isteriz.” -Yusuf Cemil Karaçay-

(Visited 1 times, 1 visits today)