Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Muhtarlar Sendikası Başkanı: 1 Mayıs Mesajı

Türkiye Muhtarlar Sendikası Başkanı

Türkiye Muhtarlar Sendikası Başkanı Mustafa Altay, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Altay, 1 Mayıs’ın barış, demokrasi ve güvenilir bir gelecek için mücadele günü olduğunu vurgulayarak, emekçi muhtarların statülerinin belirlenmesi ve görevlerine yeniden yön verilmesi gerektiğini dile getirdi.
Altay, muhtarlık kurumlarının modernize edilmesi gerektiğini ifade ederken, insanca yaşam standartlarına uygun olarak asgari 30 bin TL maaş verilmesi gerektiğini belirtti. Ülke genelindeki açlık sınırının 17.725 TL olduğunu hatırlatan Altay, muhtarların sosyal güvencelerinin bağ-kur yerine diğer sosyal güvenlik kurumlarına aktarılması gerektiğini söyledi. Bağ-kur sistemine tabi olmaları nedeniyle emekli olmalarında mağduriyet yaşadıklarını ifade eden Altay, diğer kamu görevlileri gibi günlük çalışma süresinin kanunla belirlenmesi gerektiğini de vurguladı.
Altay, mesajında, “Bu anlamda bütün emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutluyorum” diyerek, tüm emekçilere dayanışma ve mücadele çağrısında bulundu. – Mehmet Durmaz-