Muhtarlardan Savaş’a “çift plaket”

Muhtarlardan Savaş’a “çift plaket”

Savaş; “3 S” ile yola devam…

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Büyükşehir statüsünde 3.yılı tamamlamaları dolayısıyla, Hatay’ın 15 ilçesinden muhtarları konuk ettiği etkinlikte yaptığı konuşmada; 5 yıl Antakya Belediye Başkanlığı, üç yıl da Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürütürken, Parti veya insanı ayırarak değil, ortak payda olan vatan için çalışmalar yaptığını kaydederek, “İlimizin en ücra eski köy, şimdiki mahallelerimizi ilçelerle kardeş kılmak için, bir bütün olmak için çabaladık. Bunu yaparken de ‘Samimiyet, Sadakat ve Sevgi’ konusunda sizlere hemhal olmaya çalışıyor, gün geçtikçe daha güçlü takım olma yolunda ilerliyoruz” açıklaması yaptı.
Gerçekleşen buluşmada, Savaş’a, hizmetleri anısına, iki farklı muhtar kuruluşunca PLAKET de takdim edildi. Antakya Anemon Otel’de yapılan ve muhtarların buluştuğu etkinlikte, Büyükşehir Muhtarlar Dairesi Başkanı Durmuş Yıldırım, Hatay’da 570 mahalle muhtarının görüşleriyle ilin her kesimine hizmet götürülmesi noktasında gerekenlerin yapıldığın söylerken, Akdeniz Muhtarlar Federasyon Başkanı ve Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü de 2011 yılında Hatay Muhtarlar Derneği’ni kurduklarını, azim ve hırsla hızla ilerlediklerini söyledi.
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, konuşmasında, görevini icra ederken Parti veya insan ayırarak değil ortak payda olan vatan için çalışmalarımı yaptığını belirtti ve şöyle devam etti:
“Çok nazik ve çetin bir coğrafyada yer alan Hatay’ımız da yaşayan tüm kardeşlerimizle gökkuşağını oluşturuyoruz. İlimizde yaşanılan sıkıntıları öncelikle belediye başkanlarımız, daha sonrasında muhtarlarımızla birlik içinde çözüme kavuşturmak için var gücümüzle çalıştık. Muhtarlarımızın halkımız ile yakınlığı ve bilgi birikimiyle çözüm süreçlerimiz hız kazandı. İlçe belediye başkanlarımız ve muhtarlarımızla beraber şehrin bütünlüğünü geleceğe taşıma harekâtını başlatarak projeler ürettik. Geleceğe güvenle yön veren kıymetli temsilcilerimizle birlikte hareket ederek Hatay’ımızı güçlü yarınlara hazırlayabileceğiz. Hepimiz bu şehrin ve ülkenin asil evlatlarıyız düşünce tarzıyla çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz.”
Savaş, konuşmasının son bölümünde, referandumdan sonra Hatay’ın 570 mahalle muhtarına ulaşmaya, ve onları ziyaret etmeye çalışacağını sözlerine ekledi. -Cemil Yıldız-
 

(Visited 1 times, 1 visits today)