Muhteşem Geçti…

Muhteşem Geçti…

Antakya Musiki Derneği TSM Korosu’nun TRT Sanatçısı Gökhan Sezen’le Cumhuriyet Konseri

Antakya Musiki Derneği’nin, TRT Sanatçısı Gökhan Sezen’in de konuk sanatçı olarak katıldığı Cumhuriyet Konseri tek kelimeyle muhteşem geçti. Antakya Kültür Merkezi’ni tamamen dolduran müzikseverler,profesyonel bir ekibin konserinden farksız bir anlayışla muhteşem bir konser izleme şansı buldu.
Konser öncesi Cumhuriyet Bayramı ve kazanımlarının anlatıldığı bir slayt gösterisi gerçekleşirken, Musiki Derneği Başkanı Orhan Günal kısa bir konuşma yaptı. Günal, konuşmasında, çok zor şartlar altında kurulan Cumhuriyet’i sonsuza kadar yaşatmanın, şartlar ne olursa olsun hepimizin kutsal görevi olduğunu hatırlattı. Orhan Günal, devamla, “Cumhuriyet, tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesidir. Bizler, Antakya Musiki Derneği mensupları olarak, cumhuriyetin değerlerine her zamankinden daha fazla sahip çıkmak ve daha fazla önemsemek gerektiğine inanıyoruz. Bu nedenle de Cumhuriyet Bayramı’nı coşkulu bir müzik ziyafeti ile kutlamak istedik.
Bizlere çağdaş, demokratik ve laik Türkiye Cumhuriyeti’ni armağan eden ve bu vatan uğuruna savaşan, başta Mustafa Kemal Atatürk’ü tüm arkadaşlarını ve Şehitlerimizi saygı, şükran ve rahmetle anıyoruz. Ulus olarak barış, huzur ve kardeşlik içinde nice Cumhuriyet Bayramları diliyoruz” dedi.
TRT Sanatçısı Gökhan Sezen, Hatay BŞB Başkanı Lütfü Savaş ve eşi Prof. Dr. Nazan Savaş’ın birlikte izlediği Cumhuriyet Konseri’nde, ikinci bölümde sahne aldı ve birbirinden güzel şarkıları seslendirdi.
Salı akşamı Antakya Kültür Merkezi’nde “Yıldırım Gürses” şarkılarını seslendiren Musiki Derneği TSM Korosu’nun enstrüman ekibinde şu isimler yer aldı:
ŞEF: Mahmut Bulgurcu
KANUNLAR: Metin Budak, Osman Yağcıoğlu
UDLAR: Fatih Berektoğlu, A. Hadi Kelleci, Bülent Bozkır, Nuhan Budak, Ğays Jalkhi
KEMANLAR: Mehmet Çamlı, Adnan Günal, Kamil Okay, Nadir Menni, Abdullatif Jalkhi
NEY: Adem Bozkurt
KLARNET: Necip Daraoğlu
KUDÜM: Nesrin Budak
RİTM SAZ: Ramazan Kaba, Misbah Jalkhi
Musiki Derneği TSM Korosu’nun sunucu Aysel Akdemir ile gerçekleşen konserinde sahne alan koristler de şu isimlerden oluştu:
KORİST BAYANLAR: Ayten Akıllıgöz, Birsen Kunt, Cemile Mazmanoğlu, Çağla Bağdatlı, Çiğdem Maraşlıoğlu, Emsal Yıldız, Feza Can, Gaye Kuşçu, Gülnur Özbay, Gülseren Budak, Gönül Budak, Hülya Yeşilkaya, Işılay Semercioğlu, Mey Günal, Nadya Azap, Nesrin Pişen, Nidal Cabbaroğlu, Nilgün Olgun, Nilüfer Tuncer, Nimet Kadayıfçı, Özden Özkaya, Resmiye Çolakoğlu Oral, Selva Kavuk, Suna Değirmenci, Yakaza Özköse, Zerrin Ortak.
KORİST BAYLAR: Adnan Eryetli, Ali Nazik, Asaf Şeker, Atıf Soğuksu, Besim Beşir, Cabir Eroğlu, Candemir Bilekli, Fatih Şaşmaz, Fevzi Günal, İbrahim Ersuz, Mehmet Yılmaz, Metin Parmaksız, Murat Akgöl, Murat Ürün, Orhan Günal, Rami Değirmenci, Remzi Oduncu. -Cemil Yıldız-