Mullaoğlu, makam araçlarına dikkat çekti:

Mullaoğlu, makam araçlarına dikkat çekti:

Kiralama durdurulup, bu para yoksullara destek olarak verilmeli…

CHP Hatay eski İl Başkanlarından Servet Mullaoğlu, ülkenin kritik bir eşikten geçtiği bugünlerde, devlet büyüklerinin ve yöneticilerin makam araçlarına harcadıkları parayı ihtiyaç sahiplerine yönlendirmeleri, aktarmaları gerektiği görüşünde. Hatay’da, CHP’de ağırlığı olan bir siyasetçi olarak bilinen, eski İl Başkanı Servet Mullaoğlu’nun, Cumhurbaşkanından Belediye Başkanlarına dek eleştirdiği uygulama ile ilgili paylaşımı şöyle:
“Olağanüstü olan bu dönemde, devletin üst düzey yöneticilerinin ve belediye başkanlarının, bu dönemin ruhuna uygun davranmaları ve buna uygun çözüm üretmeleri gerekir.
Örneğin, vatandaştan bağış toplanırken, Cumhurbaşkanlığının hala özel makam araçları kiralamaya çalışması kabul edilebilir değildir! Yine belediye başkanlarının aylık 10.000, kimileri 15.000 TL’ye kiraladıkları çok lüks makam araçlarını, en azından durum normalleşene kadar kiralamaktan vazgeçmeleri gerekmektedir. Her bir araba için ödenen kirayla, ayda en az 100-150 aileye gıda yardımında bulunabilirler. Eminim özel arabaları vardır. Yoksa da kendi arabamı, bir belediye başkanına tahsis etmeye hazırım.
Şu anda dağların, yaylaların yollarının yapımına ara verilmeli ve kendi emeği ile geçinen ve zor durumda olan vatandaşlarımıza, işyerlerini kapatmak zorunda olan esnaflarımıza yardım edilmelidir. Çünkü yollar, üzerinde yürüyecek insanlar için yapılmaktadır. Bu nedenle, önce insanların ayakta kalması lazım. Sonra yürümesi.
Göreve gelen siyasetçiler, kendi hayatlarını güzelleştirmeye değil, vatandaşlarının hayatını güzelleştirmek için orada olduklarını unutmamalıdır!
Görevde bulunan ve görevinin nimetlerinden yararlanan bütün siyasetçilerden ve özellikle Belediye Başkanlarından, halkımız, daha özverili bir çalışma beklemektedir. Her türlü israftan kaçınılmalı, kaynaklar daha akılcı kullanılmalı ve bütün imkanlar da ihtiyacı olan insanlara aktarılmalıdır. Önce insan!” -Cemil Yıldız-