Milli Eğitim Müdürü…

Milli Eğitim Müdürü…

BÜYÜK’ün hemşehri duyarlılığı:

Musa için gitti…

Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, ilimizde henüz görevde birinci yılını tamamlamadan, resmi-özel kurum ve kişi ziyaretleri yanı sıra Antakya’daki hemşehrisi olan Konyalıları da arayıp buluyor, onları ziyaret ediyor.
Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, önceki gün Hatayspor Kulübü tesislerine gitti. Milli Eğitim Müdürü Büyük’ü tesislerde görenler önce şaşırdı, gelişine anlam veremedi. Ancak daha sonra, Hatayspor futbolcusu Musa Çağıran’ın hemşehrisi olduğu, her ikisinin de Konyalı olduğu ortaya çıkınca, ziyaretin nedeni anlaşıldı. Konyalı olan Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Hatayspor’un Konyalı futbolcusu Musa Çağıran’ı tesiste ziyaret ederken, bu gelişme Konya basınında da yer aldı.
Bu arada Hatay İl Milli Eğitim Müdürü, ziyarete kendi sosyal medyasında şöyle yer verdi:
“Futbol kariyerine Hatayspor’da devam eden, geçtiğimiz sezonlarda Konyaspor’umuzun formasını da başarıyla taşıyıp, birçok lig takımında gösterdiği performans ve karakterli duruşuyla gönüllerde taht kuran hemşehrimiz Musa Çağıran’la şeker tadında muhabbetle, hatıra bırakıyoruz.”
-KONYALI KÜNEFECİYİ BULDU-
Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, futbolcu hemşehrisi yanında Antakya’da künefecilik yapan bir başka hemşehrisini de buldu ve işyerinde ziyaret etti.
Müdür Büyük, bu ziyareti de şöyle paylaştı:
“Konya’mızın meşhur Halk Etli Ekmek Oktay Bey’e, Hatay’ın meşhur Duyar Künefesi’nde hoş geldiniz diyoruz.”
-Haber/Cemil Yıldız-