Musiki Derneği 15 Yaşında

Musiki Derneği 15 Yaşında

Antakya Musiki Derneği, kuruluşunun 15. yılını bir balo yemeği ile kutladı. Savon Otel’de yapılan baloya, Dernek üyeleri ve eşleri ile müziksever dostları katıldı. 15 yılı özetleyen sunumla hatıralar tazele-nirken, Dernek Başkanı Orhan Günal, yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“Kuruluşundan bu yana hedefleri ve ilkelerinden taviz vermeden çalışmalarını sürdüren Derneğimiz, her geçen gün, gücüne güç katarak çalışmalarını sürdürmektedir. Türk Müziğinin yaşaması, yaşatılması ve gelecek nesillere doğru aktarılması adına ‘neler yaptık’ diye düşününce, 15 yıl boyunca bir çırpıda sayabileceklerimizin yanında, en az o kadar da unuttuğumuz veya bir araya gelip sohbetlerde birbirimize hatırlattığımız anılarımız oldu. Gün geldi yorulduk, gün geldi üzüldük, ama daha çok gurur duyduğumuz, mutlu olduğumuz ve Antakyalı dostlarımızın takdirini, iltifatını kazandığımız günlerimiz oldu. Bilinçli ve titiz çalışmalarımızın her zaman karşılığını aldık. Bazen Valilik adına, bazen Belediye adına, bazen İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü adına konserler düzenledik.
Bir sivil toplum kuruluşu olarak, Derneğimiz, sosyal sorumluluk adına her zaman elini taşın altına koyarak birçok kurum kuruluş ve derneğin yapamadığı yaparak, toplumda saygınlık kazanmıştır. Türk Müziğinin çok değerli solistlerini Antakyalı müzikseverlerle buluşturarak, canlı izleme ve tanıma fırsatını yarattık.
Derneğimizin bugünlere gelmesinde sizlerin katkısı yadsınamaz. Sizlerin desteği, katılımı ve gayretiyle bugünlere gelindi. Bizler, bir aile olduk. Ailemiz, her geçen gün katılımlarla büyümekte ve gücüne güç katmaktadır. Derneğimizin her bir bireyinin, bu aileyi koruma konusunda hassasiyet göstereceğinden hiç kuşkum yoktur.
Derneğimizin bugünlere gelmesinde hepimizin katkısı var. Ancak bazı arkadaşlar var ki, onların özel bir yeri var. Mahmut Hocamıza, Hatice Hocamıza Metin Budak ve Mehmet Yılmaz kardeşlerime çok çok teşekkür ederim. Onlar, hiçbir zaman emeklerini esirgemediler. Her şart altında, hiçbir çıkar gözetmeden katkı verdiler.
Bir teşekkürüm de, koro üyelerimizin eşlerine. Onlar da, yıllarca kendilerine ayıracağımız zamanı Dernek çalışmalarımıza ayırmamızı anlayışla karşıladılar. Konserlerimize sponsor olan ve bugün aramızda bulunan sevgili Hayrettin Çolakoğlu’na, Osman Yağcıoğlu’na ve Nevzat Yıldırım’a çok teşekkür ederim. Hatay Büyük Şehir Belediyesi Başkanı Sayın Lütfü Savaş’a, Defne Belediyesi Başkanı İbrahim Güzel’e katkılarından dolayı teşekkür ederim. Bu arada, Sayın Nevzat Şahin’i saygı sevgi ve rahmetle anıyorum.
Bu katkılarla güçleniyor ve daha iyi konserler yapabiliyoruz. Bu isim listesini çok uzatabilirim, ama daha fazla zamanınızı almak istemiyorum. Başta bu arkadaşlar olmak üzere, emeği geçen herkese gönül dolusu teşekkür ederim. Sağ olun, var olun. Allah bize sağlık verdiği sürece, bu çalışmaları sürdüreceğiz. Zamanı gelince de, bizden sonra gelecek müziksever gençler devredeceğiz.
15. Yılımız kutlu olsun. Nice yıllar beraber olmak dileğiyle, hepinize iyi eğlenceler diliyorum.”
Konuşma sonrası, koristler ile entstrümanlar, gece boyunca eğlenerek 15.yılın tadını çıkardı. -Cemil Yıldız-