Mustafa’nın hikayesi…

Mustafa’nın hikayesi…

İdlib’in de Hikayesi!

Hatay’a komşu İdlib’in kırsalındaki ağır yaşam şartlarının son örneği, Mustafa oldu. AFAD ve ANDA derneğinin ortak çabasıyla ihtiyaçları giderilen Mustafa için verilen mesaj, “Geçtiğimiz günlerde hepimizin sosyal medyadan tanıdığı, mont ve botu olmadan donarak yaşamını yitirmemesi için annesi tarafından gece yürütülen Mustafa, artık üşümeyecek” oldu.

Ağır geçen kış şartları, sert esen rüzgar ve devam eden kar yağışı, Hatay’a komşu Suriye topraklarındaki yerinden edilmiş on binler için kabus olmaya devam ediyor. Yaşanan çaresizliğin faturasında duran çocukların sonuncusu ise Mustafa oldu.

Hatay’ın Cilvegözü sınır kapısı üzerinden giden yardımların adresinde duran derneklerden, ANDA tarafından, sosyal medya hesapları üzerinden gündeme taşınan Mustafa için verilen mesaj, “Geçtiğimiz günlerde hepimizin sosyal medyadan tanıdığı, mont ve botu olmadan donarak yaşamını yitirmemesi için annesi tarafından gece yürütülen Mustafa artık üşümeyecek” olurken, devreye AFAD da girdi ve bu konuda yapılan ortak çalışmayla da eksikler giderildi.

2014 yılında, bir grup gönüllünün, Türkmendağı ve civar bölgelerindeki insanlara yardım malzemeleri götürmesi ile başlamış bir hareket olan Anda Kardeşe Vefa Derneği’nin bu son çalışması için kısa bir not paylaşan AFAD Başkanı Yunus Sezer, “AFAD’ımızla birlikte, milletimizin merhametini mazlum coğrafyalara ulaştırmamızda daima yanımızda olan ANDA Derneği ve onların nezdinde tüm sivil toplum kuruluşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

-AİLEYE YARDIM-

Mustafa adındaki çocuğa ayakkabı hediye eden AFAD ekipleri, aileye de sivil toplum kuruluşlarınca gönderilen yardımları ulaştırdı. AFAD Başkanı Yunus Sezer de sosyal medya hesabından, ekiplerin çocuğa ayakkabı giydirdiği fotoğrafları paylaştı.

Tamer Yazar