Mutfak benim için bir tutku

Mutfak benim için bir tutku

Yemek yapmayı seviyorum

Didem Rüstemoğlu: “Katıklı ekmeği çok güzel yaparım. Bu konuda ailem de arkadaşlarım da yarışmaya bu lezzet üzerinden katılmamı söylediklerinde, kararım netleşti ve yarışmaya da katıklı ekmekle katıldım.”

Valilik himayesinde, Altınözü Kaymakamlığı ve Altınözü Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen “Altınözü Zeytin ve Zeytinyağı Festivali” kapsamındaki yemek yarışmasında yaptığı ‘katıklı ekmek’ ile birincilik kazanan Didem Rüstemoğlu, “13 senelik öğretmenim. Ancak mutfak benim için hep bir tutku oldu. Yemek yapmayı da hep çok sevdim. Bu yüzden de Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Aşçılık Bölümü’nde okumaya karar verdim. Bu sene son sınıftayım. Açık söylemek gerekirse, öğretmenlik mesleğinden bir gün gelir de emekli olduğumda, buna yönelik bir işletme açmayı düşünüyorum. Bu hayalimi bir şekilde hayata geçirmek istiyorum. Kim bilir, belki bir gün ünlü bir şef bile olabilirim” dedi.
-EŞİM TEŞVİK ETTİ-
1.Altınözü Zeytin ve Zeytinyağı Festivali’ne katılmaktan dolayı memnun olduğunu söyleyen Didem Rüstemoğlu, “Eşim böyle bir yarışma olduğunu ve katılmam gerektiğini söyledi. Açıkçası çocuklarım da katılmam konusunda ciddi anlamda beni teşvik ettiler” derken, şunları söyledi:
“Yarışmada 3 kategori vardı. Sarmalar-Dolmalar, Aşlar ve ekmekler… Ben, katıklı ekmeği çok güzel yaparım. Bu konuda ailem de arkadaşlarım da yarışmaya bu lezzet üzerinden katılmamı söylediklerinde, kararım netleşti ve yarışmaya da katıklı ekmekle katıldım. Böylesi bir organizasyona katılmaktan da sonuçtan da memnunum. Yarışma çok iyi geçti. Her şey düzenli ve temizdi.”
-ZEYTİNİN AROMASI-
Hem babasının hem de eşinin zeytin ağaçları olduğunu ve bu nedenle de zeytine de zeytinyağına da aşina bir yaşamı olduğunu söyleyen Rüstemoğlu, “Öyle ki, çocukluğumdan bu yana, bizlerin mutfağından zeytinyağlı yemekler hiç eksik olmadı” dedi ve sözlerini şöyle noktaladı:
“Bugün, eşimin de ortak olduğu bir işletme var. Kuser Tarım İşletmeleri… Bu, bölgenin en kaliteli zeytinyağı üretimini gerçekleştiren, modern ve donanımlı bir işletmedir. O nedenle, sadece yarışma noktasında ilgili değilim, zeytin ve zeytinyağıyla, ama tüm hayatımda bu ikisinin gerçekten de önemli bir yeri var.”
-Tamer Yazar / Süleyman Eken