Mutlu bir yuva kurdular

Mutlu bir yuva kurdular

İkisi de engelli, evlenmelerinde ise engel yok!

Engelli Hamza Bilgin, düğün salonuna tekerlekli sandalyesiyle girerken, yüzünde hayatının en tatlı gülümsemesi vardı.
İkisi de engelli, ikisi de yaşamdan keyif alabilmek ve yaşama tutunabilmek için çalışıyor, çırpınıyor. Şimdiye kadar yalnız başlarına sürdürdükleri yaşamlarını birleştirme kararı aldılar ve evlendiler.
Armutlu-Elektrik Mahallesi’nden Hamza Bilgin ile Nesrin Hizmetçi adındaki iki engelli, anlaştı ve evlenme kararı aldı. Mutlu yuvalarını kurdukları

düğün törenleri ise geçtiğimiz hafta yapıldı. Nesrin Hizmetçi, 39 yaşında gelinlik giydi. Engelli Hamza Bilgin ise 43 yaşında ilk kez kravat taktı ve nikah masasına oturdu.
Antakya Toplum Gönüllüleri Derneği Başkanı Ali Nurlu, engelli çiftin mutlu yuva kurmalarında rol oynayan isimlerden biri oldu.
Nikah masasında imza attıktan sonra da şunları paylaştı:
“Hayatı paylaşmaya engel yok… Çevresinde tam bir iyilik meleği olarak anılan, dünyalar tatlısı engelli bireyimiz Hamza Bilgin arkadaşımız, dün Nesrin Hizmetçi adındaki engelli kardeşimiz ile evlenerek dünya evine girdi. Hayatını birleştirdiği yol arkadaşını da engelli bir birey olarak seçen Hamza Bilgin’e bir ömür boyu sevdiğiyle mutluluklar diliyoruz. Sonsuza değin hayat arkadaşınla bir arada ve sevgiyle kal Hamzacığım. İyi ki yaşamımızdasın…”
-Cemil Yıldız-