Müzikal’e hazır mıyız?

Müzikal’e  hazır mıyız?

Menderes Samancılar, Ayfer Vardar ve Mazlum Çimen’i aynı sahnede buluşturan, yepyeni, ezber bozan müzikli bir sahne gösterisi.

26 Mart Salı günü saat 20.00’da sahne almaya hazırlanan ‘Enel Aşk’, müzikal izlemek isteyenleri şimdiden davet ediyor. Antakya Meclis Kültür Merkezi’nde seyircisiyle buluşmaya hazırlanan Enel Aşk, müzik ve şiirin iç içe geçtiği, aşkla yoğrulan bir müzikli gösteri.
Esat Korkmaz’ın metnini oluşturduğu ve Hülya Aksular’ın kareografisini yaptığı ‘Enel Aşk’; deyişler ve yol kültüründe doğanın ve aşkın yerini, önemini geçmişten günümüze taşıyan hikayesiyle, dinleyiciyi uzun bir yolculuğa çıkarıyor. Bunu yaparken de, Menderes Samancılar, Ayfer Vardar ve Mazlum Çimen’i aynı sahnede buluşturuyor.
-NE BEKLİYOR?-
‘İzleyenleri ne bekliyor?’ sorusuna cevap veren isim ise, gösteride yer alan isimlerden, Mazlum Çimen…
“Aşk kavramı içerisinde uzun bir yolculuğa çıkaracağız izleyenleri. İnsan, ne âşık olmak için yaşadı, ne de yaşamak için âşık oldu. İkisinin bütünüdür o. Kadın, erkek, doğa, siyaset, kendi içimizde yer almış aşklarımız, dünyaya olan aşkımız… Bu yolculuğun içerisinde bir sürü duraklara uğrayacağız. O durakları görecek seyirci ve o duraklarda kendilerini bulacaklar.” -Tamer Yazar-