Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

NASA Astronotu Çarşamba günü Hatay’da

Uzay kampının astronot olabilen tek kadın ismi LİNDENBURGER, 4 Ekim Çarşamba Günü İskenderun Teknik Üniversitesi konuğu..

Uzay kampının astronot olabilen

İskenderun Teknik Üniversitesi, emekli NASA astronotu Dorothy Metcalf-Lindenburger’ı konuk ediyor.
Emekli NASA Astronotu Dorothy -Dottie- Metcalf-Lindenburger, 4 Ekim Çarşamba günü saat 15.00’te, İSTE Merkez Kampüs’te Kırmızı Salon’da İSTE öğrencileri, personelleri ve davetli lise öğrencileri ile bir araya gelecek.

NASA, ABD Adana Konsolosluğu, İSTE ve İSTE Teknopark iş birliğiyle gerçekleşecek Meet Up etkinliğinde Astronot Dottie, Uluslararası Uzay İstasyonu’nda yaşamanın nasıl bir şey olduğundan kara delikler ve evrenimizin harikalarına kadar merak edilen soruları yanıtlayacak.
2004 yılında Vancouver, Washington’daki Hudson’s Bay Lisesinde fen bilimleri öğretmenliği yapmaktayken eğitimci misyon uzmanı olarak NASA’ya seçilen Metcalf-Lindenburger, Uzay Kampının verdiği kadın mezunlar arasından astronot olabilen ilk kişidir.
2006-2014 yılları arasında NASA’da aktif görev yapan emekli astronot Metcalf- Lindenburger, 2010’da Uluslararası Uzay İstasyonu’na bir ikmal görevi olan STS-131 uçuşunu gerçekleştiren Discovery adlı mekikte “görevli uzman” sıfatıyla bulunmuş ve 15 gün süren uzay uçuşunun bir parçası olmuştu.

Çarşamba günü astronotla buluşma öncesi değerlendirmede bulunan İSTE Rektörü Prof.Dr. Tolga Depçi; “Türkiye Yüzyılında NASA’da görev yapmış bir ismi İSTE’de ağırlamak, geleceğe yön vereceğine inandığımız öğrencilerimizle buluşması için imkân bulmuş olmaktan mutluluk duyuyorum. İstifade edeninin bol olacağını dilediğim etkinlik için İSTE’yi tercih eden Adana Amerika Birleşik Devletleri Konsolosluğuna ayrıca teşekkür ediyorum” – Yusuf Cemil Karaçay-