Ne oluyoruz?

Ne oluyoruz?

2 günde, tarım işçilerini taşıyan 2 ayrı araç kazası…

Toplam 25 İşçi Yaralandı

İlimizde son 48 saatte yaşanan, tarım işçilerini taşıyan 2 ayrı araç kazasında toplam 25 kişi yaralandı. Kazalar, Erzin-Osmaniye yolu ile Dörtyol’da yaşandı.
Pazartesi günü Erzin-Osmaniye yolundaki kazada, bir minibüs yoldan çıktı ve portakal bahçesine yuvarlandı. Kazada, araçtaki 9 tarım işçisi yaralandı ve hastanelere kaldırıldı. Bu kazanın şoku yaşanırken, önceki gün bu kez Dörtyol’dan, tarım işçisi taşıyan bir aracın kaza haberi geldi. Edinilen bilgiye göre, Dörtyol ilçesinde tarım işçilerini taşıyan midibüs ile minibüsün çarpıştığı kazada 16 kişi yaralandı.
Numune Evler Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi kavşağında, Eshabil B.’nin kullandığı 46 ABB 780 plakalı, tarım işçileri taşıyan midibüs ile Eshabil K.’nin kontrolündeki 31 M 7047 plakalı minibüs çarpıştı. Kazada, araçlarda bulunan ve yaralanan 16 kişi, 112 Acil Servis ekiplerince ilk müdahalelerinin ardından Dörtyol ve İskenderun Devlet Hastanelerine kaldırıldı.
Böylelikle, ilimizde 2 günde yaşanan ve tarım işçileri taşıyan araç kazaları sonucunda, 9 ve 16 olmak üzere, toplam 25 tarım işçisi yaralandı. -Cemil Yıldız-