Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Negmar’ın Hatay Hedefi

5000 Ağaç Dikmek… Negmar

5000 Ağaç Dikmek…

Negmar Denizcilik A.Ş. Genel Müdürü Eşref Serbes, Hatay’da yaşanan orman yangınları sonrasında, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda geçen yolcu sayısı kadar Hatay’a fidan dikme kararı aldıklarını söyledi. Hatay’da yaşanan ormanlara yönelik saldırı girişimlerine üzülerek şahit olduklarını belirten Serbes, şu açıklamayı yaptı:
“Bununla birlikte, güvenlik güçlerimiz, ülkemizin birliğine ve beraberliğine yönelik bir saldırı girişimini bertaraf etti. Biz de Negmar Ailesi olarak, Yönetim Kurulumuzun almış olduğu karar doğrultusunda ülkemizin ormanlarına katkı sağlamak amacıyla, 29 Ekim günü, hem de 29 Ekim Cumhu-riyet Bayramımızı kutlamak maksadıyla, her bir misafirimiz adına Hatay’a bir fidan bağışlamaya karar verdik.”
Bu kapsamda, gün içerisinde geçen bütün yolcular adına Hatay’da bir orman oluşturmak amacıyla fidan dikim kampanyası başlattıklarını aktaran Serbes, şöyle konuştu:
“Negmar olarak, yenilikçi bir firma olmamıza rağmen, köklerimiz milletimizin değerleriyle çok örtüşüyor. Bu doğrultuda, geçtiğimiz yıl Şehit ve Gazilerimize yönelik başlatmış olduğumuz kampanya büyük bir ilgi gördü. Yaklaşık bin civarı Şehit yakını ve Gazi kartı, sahiplerine ulaştı. Şehit yakınları ve Gazilerimiz, misafirimiz olarak kullanmaya devam ediyor. Gün içerisinde yaklaşık 4 bin misafir hedefliyoruz. Ama biz inanıyoruz ki, Yönetim Kurulumuz onu 5 bine yuvarlayacaktır. İnşallah Negmar, bugün 5 bin fidanı Hatay’a bağışlamış olacak.”
Yolculuk için iskeleye gelen vatandaşlar ise uygulamadan dolayı mutlu olduklarını belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti. -Cemil Yıldız-