Nehir, Karne Dağıttı

Nehir, Karne Dağıttı

Başarılı öğrencilere hediye verdi
Samandağ’da İlçe Belediye Başkanı Mithat Nehir, Cuma günkü karne dağıtımı töreninde 3 okulu gezdi ve çocukların karne sevincine ortak oldu. Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Gözene Defne Rotary İlk ve Ortaokulu, Meydan Azize Süleyman Yalçın İlk ve Ortaokulu’nda öğrencilere karne dağıttı. Başkan Yardımcılarından Mehmet Yıldız, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’e karne dağıtım töreninde eşlik etti. Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, karne dağıtım törenindeki konuşmalarında özetle şunları söyledi:

“İlçemize bağlı 42 mahallemiz var. Meydan ve Gözene Mahallerimizde öğrencilerimizle buluşup karne sevinçlerini paylaşmayı istedik. İlçemizin bütün mahallelerinde bulunan okulların karne sevinçlerini paylaşıyoruz. Biliyoruz ki, okullarımızın önemli sıkıntıları var. Bu sıkıntıların aşılması için elimizden gelen desteği sunacağız. Öğrencilerimiz, geleceğimizin teminatıdır. Gençlerimiz ne kadar iyi eğitim görürlerse, o kadar mutlu bir geleceğe kavuşacağız. Çocuklarımızın mutluluğu bizim sermayemizdir. Uzun ve yorucu bir eğitim öğretim yılının sonunda karnelerinizi aldınız. Bundan sonraki zamanda iyice dinlenin ve yeni döneme iyi hazırlık yapın. Sizleri kutluyor, iyi tatiller diliyorum.”
Başkan Nehir, Azize Süleyman Yalçın Ortaokulu 2. sınıf öğrencisi Azize Dağ’a Teog’da 2. olarak gösterdiği başarı için ödülünü takdim etti.
Başkan Nehir, elde edilen başarıya ilişkin olarak şöyle konuştu:
“Başarılı gençlerimiz her daim gurur kaynağımız olmuştur. Azize Dağ adlı öğrencimizi belediyeye davet etmeyi düşündük. Fakat bugün buraya bu vesileyle geldiğimiz için başarılı öğrencimize ödülünü takdim edeceğiz. Önümüzdeki günlerde Teog Sınavı’nda başarılı öğrencilerimizi belediyeye davet edeceğiz. Daha iyi yerlere gelmek için başarılı öğrencilerimizi ödüllendirmeliyiz. Öğrencilerimizi başarı için teşvik etmeliyiz.”
Başkan Nehir, velilere mesaj olarak da, “Anne ve babalar olarak, karne notuna göre öğrencilerinizi değerlendirmeyiniz. Öğrencilerin zayıfı olabilir ama, bu notlar çalışarak düzeltilebilir. Aile bireyleri olarak çocuklarımıza karşı ilgi göstermemiz lazım” şeklinde konuştu.
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, karne dağıtımı töreninde dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.
-Gökay Gökdemir-