Nice 100 yıllarımız olsun… 23 Nisan Kutlu Olsun

Nice 100 yıllarımız olsun… 23 Nisan Kutlu Olsun

CHP Hatay İl Gençlik Kolları Başkanı Barış Birim: “Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm İstiklal Savaşı kahramanlarımızı saygı ve minnetle anıyoruz.”

Milletimizin, egemenliğini eline aldığı, hep birlikte tutsaklık zincirlerini kırdığı, özgür iradesi ile tarihini yeniden yazmaya başladığı gün olan “23 Nisan 1920” için bir açıklama yapan CHP Hatay İl Gençlik Kolları Başkanı Barış Birim, “Nice 100 yıllarımız olsun, 23 Nisan Kutlu Olsun” dedi.
Birim’in, bu önemli ve özel gün için verdiği mesaj şöyle oldu:
“Tam 1 asır önce bugün, ‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir’ diyerek yola çıkan ve yenilmez denen düşmanları yenen, Cumhuriyetimizin mimarı Türkiye Büyük Millet Meclisi kuruldu. Bir ulusun, adeta küllerinden doğarak büyük bir irade ve kararlılıkla kurduğu ve ana amacı Misak-ı Milli’ yi sağlamak olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 100. yılını onurla, gururla ve büyük bir heyecanla kutluyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ ün evlatları olarak, hepimize armağan edilmiş Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram’ımızı kutlarken, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm İstiklal Savaşı kahramanlarımızı saygı ve minnetle anıyoruz. Nice 100 yıllarımız olsun, 23 Nisan kutlu olsun.”
Tamer Yazar