Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Normal Bir Durum Değil…

Mehmet Güzelmansur, Arsuz-Samandağ yolu

Mehmet Güzelmansur, Arsuz-Samandağ yolu heyelanlarını TBMM’ye taşıdı

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur heyelanlar nedeniyle sürekli trafiğe kapatılan Çevlik-Arsuz yolunu, verdiği bir soru önergesiyle Meclis gündemine taşıdı. Güzelmansur, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı tarafından yanıtlanması istemiyle verdiği önergede, “Çevlik-Arsuz yolunun, bir daha heyelanlardan etkilenmeyecek, kapanmayacak şekilde güvenli bir hale getirilmesini” istedi ve şunları söyledi:
“Bu yol, Temmuz 2020’de hizmete açıldı. Ancak sık sık yaşanan heyelanlar nedeniyle de sürekli trafiğe kapatılıyor. Şimdiye kadar bu yol; Kasım 2020’de, Ağustos 2021’de, Eylül 2021’de, Ocak 2022’de ve Haziran 2022’de trafiğe kapatıldı. 2 yıl önce hizmete açılan bir yolun bu denli sık trafiğe kapatılması normal bir durum mudur?”
Çevlik-Arsuz yolu planlanırken, bölgedeki heyelan tehlikesine neden dikkate edilmediğini ve gerekli tedbirlerin bu anlamda neden alınmadığını soran Güzelmansur’un, yanıtlanmasını istediği diğer sorular şunlar:
– Çevlik-Arsuz yolunda, hizmete açılmasından bugüne kadar, heyelanlara karşı hangi tedbirler alınmış, ne kadarlık, hangi onarımlar yapılmıştır?
– Çevlik-Arsuz yolunda bugüne kadar yapılan çalışmalar heyelanları önlemediğine göre, yoldaki heyelan tehlikesini bertaraf etmeye yönelik hangi planlamalar yapılmaktadır? -Cemil Yıldız-