O Kaymakam Emekli Oldu

O Kaymakam Emekli Oldu

Dörtyol’un eski Kaymakamı Hayri Sandıkçı, 101 kez 101 ünite kan vererek Türkiye rekortmeni oldu.

İlimiz Hatay-Dörtyol ilçesinde, 2005 ile 2010 yılları arasında olmak üzere, 5 yıl kaymakamlık yapan ve mülki amir olarak görev yaptığı süre içerisinde de 80’i resmi kayıtlı, 20’si kayıtsız olmak üzere toplam 101 kere 101 ünite kan bağışında bulunan Hayri Sandıkçı, emekli oldu.

Hatay-Dörtyol’dan ayrıldıktan sonra kaymakamlık yapan, Konya ve Manisa Vali Yardımcılıkları görevinde bulunan Hayri Sandıkçı, son görev yaptığı Manisa’da Kızılay’a en çok kan bağışı yapan kişi olarak anılırken, bağış yaptığı kan miktarıyla da bugüne kadar onlarca kişinin hayatını kurtardı.
-EMEKLİ OLDU-
Dörtyol’da görev yaptığı süre içerisinde ilçe halkının sevdiği bir mülki amir portresi çizen Hayri Sandıkçı, 42 yıllık memuriyet süresinin ardından, yaş haddinden emekli olduğunu açıkladı. Vali Yardımcısı olarak emekliye ayrılan Hayrı Sandıkçı, veda mesajında şöyle dedi:
“Değerli arkadaşlarım… İnançla, mutlulukla, onurla, keyif alarak ifa ettiğim 39 yılı mülki idare amirliği olmak üzere, 42 yıl ve 6 aylık kamu hizmetinden bugün itibariyle yaş haddinden dolayı emekli olmanın gururunu yaşıyorum. Bu süre içinde yakın ilgi ve desteğini gördüğüm, Kaymakam ve Vali Yardımcısı olarak çalıştığım; Yumurtalık, Sındırgı, Palu, Sarıkaya, Tatvan, Anamur, Selçuk ve Dörtyol ilçeleri ile Kastamonu, Zonguldak, Konya, Burdur ve Manisa illeri halkına, memur ve yöneticilerine şükranlarımı sunarım. Bu görevleri ifa ederken acı, tatlı, zor ve mutlu günlerimde hep yanımda olan, acılarımı ve mutluluklarımı paylaşan sevgili aileme teşekkür ederim. Tüm dostlarımı ve beni unutmayan herkesi, sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Milletimize ve ülkemize mutlu, aydınlık ve onurlu yarınlar diliyorum.” -Cemil Yıldız-