O öldürmedi, ama öldü…

O öldürmedi, ama öldü…

İskenderunlu Tarih Öğretmeni Ömer Bilgin, KOVİD’den ölümünden 10 gün önceki mesajında, “Maske takmak, 2 metre uzakta durmak, beni; zayıf, korkak, aptal ya da kontrol altında değil, düşünceli ve saygılı bir birey yapar” demişti.

İlimiz Hatay’da zirve yapan kovid salgını kurbanlarından, İskenderunlu Tarih Öğretmeni Ömer Bilgin’in cenazesi önceki gün toprağa verildi.
İskenderun’un sevilen, sayılan ve doğayı çok seven, sevdiren öğretmenlerinden Ömer Bilgin, tedavi gördüğü İskenderun Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetti ve cenazesi, 2 Aralık Çarşamba günü, Bekbele Çamlı Tarla Mezarlığı’nda, yetiştirdiği ve emek verdiği yüzlerce, binlerce öğrencisinin pandemi koşulları nedeniyle katılamadığı tören sonunda toprağa verildi.
Doğayı ve insanları çok seven, pozitif, enerji dolu, Mursaloğlu Lisesi Tarih Öğretmeni Ömer Bilgin, sosyal medya hesabından, 21 Kasım günü, “kıymetli dostlarım” diyerek korona virüs tehlikesine karşı uyarıcı mesajıyla dikkat çekmişti. O, mesajında ÖLDÜRMEK istemediğini belirtirken, duyarlılıklarını sıralamış, öleceğini ise tahmin etmemişti.
İşte, “Kıymetli Dostlarım” başlıklı o mesaj:
“Pandemi dönemi sona erene kadar, ben; düğün- nişan- taziye gibi topluluklara, gezmelere gitmiyorum /gitmeyeceğim de. Zorunlu olmadıkça, toplumun kalabalık teşkil eden yerlerinden uzak duracağım. Evlenenlere ömür boyu mutluluklar dilerim. Vefat edenlere, Allah rahmet eylesin. Geride kalanlara sabır, sağlık versin. Gidersem ölür ve öldürebilirim. Yaşamayı, hayatı, ailemi, arkadaşlarımı, dostlarımı ve kendimi seviyorum. Virüsü taşıyor, ancak belirtilerini göstermiyor olabilirim, virüsü size bulaştırabilme riskim olabilir. Hayır, virüs korkusuyla yaşamıyorum! Sadece, sorun olmak değil, çözüme katkı sağlamak istiyorum. Böylece kendimi, toplum sağlığına katkıda bulunan bir yetişkin gibi hissediyorum. Kendimiz kadar başkalarını da düşünerek yaşayabildiğimizde, bütün dünya çok daha iyi bir durumda olacak.
Maske takmak ve 2 metre uzakta durmak, beni; zayıf, korkak, aptal ya da kontrol altında değil, düşünceli ve saygılı bir birey yapar. Bir an için, sevdiğiniz ve değer verdiğiniz birinin hastalandığını farz edin. Lütfen bir birimizin yaşam hakkına saygılı olalım. Lütfen dikkat edelim, yaşamak ve yaşatmak istiyorsak. Ben, görevimi yaptım. Sağlıkla kalın.”
Bu denli iyi duygular besleyen Tarih Öğretmeni Ömer Bilgin, ölüme belki neden olmadı, ama kendisi öldü. -Cemil Yıldız-