Odabaşı Halkı Kaldırım İstiyor

Odabaşı Halkı Kaldırım İstiyor

Antakya Odabaşı Mahallesi sakinleri, yerleşim birimlerinde, özellikle E-5 karayolu üzerinde yayalar için kaldırım olmadığını, kaldırım olan yerde de çukurlar ve eşikler olduğunu kaydederek, soruna çözüm istedi.

                Odabaşı Mahallesi sakini, Antakyalı İş İnsanı Mahmut Sönmez, sosyal sorumluluk duyarlılığıyla, mahallesindeki sıkıntıyı şöyle paylaştı:

                “Kavaslı Köprüsü’nden Kupon Park’ın ilerisine kadar, sağ tarafta, bazı yerde kaldırım yok! Sol tarafta ise hiç yok! Dolayısıyla, vatandaşlar caddeden yürümek zorunda kalıyor.

                Yapılan kaldırımların kenarına döşenen taşlar yatay konulduğu için, bu durum, kimi duyarsız araç sahiplerinin kaldırıma çıkıp araçlarını park etmesine neden oluyor ve kimi işyerleri de levhalarını kaldırıma koyarak işgal ediyor. Oysa kaldırımlar, vatandaşın rahat ve güvenli yürümesi için yapılmaktadır.

                Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Lütfu Savaş ve Fen İşleri Daire Başkanı’ndan, bu sorunlara hassasiyetle eğilip çözmelerini bekliyoruz.”

                Odabaşı sakini Mahmut Sönmez, bu eleştiri ve isteği yöneltirken de, “Amacımız eleştirmek değil, yanlış veya eksik yapılan hizmetlere dikkat çekmek!” vurgusu yaptı. -Cemil Yıldız-