Ödül Töreni Cumartesi Günü

Ödül Töreni Cumartesi Günü

Antakya Vakıf İşhanı yeri için yapılan Kent Meydanı Proje Yarışması’nda dereceye giren eser sahiplerine ödülleri hafta sonunda veriliyor.

Proje yarışmasında dereceye giren eser sahiplerinin ödülleri; proje sponsoru, Antakyalı İş İnsanı, Ankara’da Zafer İnşaat’ın ortağı İbrahim Seyfittinoğlu tarafından karşılanıyor. “Antakya Köprübaşı Kent Meydanı ve Yakın Çevresi Kentsel Tasarım Proje Yarışması” 31 Ekim tarihinde sonuçlanmıştı.

-PROJE HEDEFİ-

Oluşturulan jüri marifetiyle yapılan değerlendirmeler sonucunda dereceye giren ödüller belirlenirken, bu alanın taşıdığı çok yönlü ve çok katmanlı potansiyellerin değerlendirilmesi ile toplumsal, fiziksel ve görsel olarak kent merkezindeki doğal ve kültürel yaşam çevreleriyle bütünleşen, yaşayan ve yaşam kalitesi yüksek bir kentsel açık alan kazanmak amacıyla düzenlenen Antakya Köprübaşı Kent Meydanı ve Yakın Çevresi Kentsel Tasarım Yarışması’yla; kentin birikimi ve belleği ile birlikte, günümüz planlama ve tasarım yaklaşımlarına da ışık tutabilecek, sürdürülebilir, işlevsel ve yenilikçi çözümleri öne çıkaran yaklaşımlar ile geliştirilmiş projelerin ortaya koyulması hedeflenmişti.

Hatay Mimarlar Odası’ndan, süreçle ilgili şu bilgi verildi:

“Yarışma sürecinde, raportörlüğe toplam 58 adet proje teslim edilmiştir. Jüri, 28 Ekim 2021 tarihinde toplanarak, teslim edilen 58 projeyi değerlendirmeye almış ve ödül almaya değer görülen projeler, 31 Ekim 2021 tarihinde açıklanmıştır.”

20 Kasım Cumartesi günü öğleden sonra düzenlenmesi öngörülen törende, ödül alacağı belirtilen proje sahipleri şunlar:

1.ÖDÜL

Ervin Garip-Mimar

S. Banu Garip- Mimar

A. Ahu Akgün- Şehir Plancı

Kamer Özaydan-Peyzaj Mimarı

2.ÖDÜL

Bahadır Kantarcı-Mimar

Ece Avcı- Mimar

Yasemin Çetinkaya- Şehir Plancı

Ece Kaya-Peyzaj Mimarı

3.ÖDÜL

Özlem Atak Doğan-Mimar

Umut Doğan- Şehir Plancısı

Yusuf Doğan- Peyzaj Mimarı

Sema Serim- Mimar

1.MANSİYON

Sacit Arda Karaatlı-Mimar

Lebriz Atan Karaatlı- Mimar

Merve Yavuz- Peyzaj Mimarı

Cihan Şehla- Şehir Plancısı

-Haber Selvi Günay-