Ödüllerin Filminde

Ödüllerin Filminde

Göksu ve Tahhuşoğlu imzası

Birlikte yaşayan ve yaşı ilerlemiş  iki kız kardeşi konu alan ‘Koridor’  filmi, yalnızlık çeken kardeşlerin hikâyesini tek mekân kullanımı  ile izleyiciye aktarmasıyla dikkat  çekerken, Adana Altın Koza Film Festivali ardından katıldığı 9.  Boğaziçi Film Festivali’nin Ulusal  Uzun Metraj Film Yarışması’ndan  da eli boş dönmedi.

                Hataylı Senarist ve Yönetmen Erkan Tahhuşoğlu’nun Koridor filmi, 9. Boğaziçi Film Festivali’nin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü Emel Göksu ile alırken, “FİYAB En İyi Yapımcı Ödülü”nü ise filmin ortak yapımcı İris Tahhuşoğlu ile elde etti.

-ZORLU SÜREÇ-

                Ödül gecesinde konuşan Erkan Tahhuşoğlu, “Teşekkür etmek dışında ne diyebileceğimi bilemiyorum. Çok önemli ve değerli bir ödül, bizim için. Elbette ki bütün filmler, burada bulunan bütün arkadaşların filmleri çok zorlu bir yapım sürecinden geçiyor. Bizim filmimiz de bu zorlu süreçte çok değerli katkılar aldı. Yol arkadaşları edindik. Bu ödül, bu zorlu sürecin de bir karşılığı oldu” şeklinde konuştu.

-SEVGİLİ PARTNERİM-

                Adana Altın Koza Film Festivali ardından katıldığı 9. Boğaziçi Film Festivali’nden de ödülle dönen Oyuncu Emel Göksu ise şunları söyledi:

“Her şeyden evvel, bunu, sevgili partnerim Ayşe Demirel’le birlikte paylaşmak istiyorum. Çünkü bu rolü oynarken, ondan çok büyük bir destek aldım. Onun oyun gücü sayesinde bu ödülü alıyorum. Önce kendisine teşekkür ediyorum. Sonrasında, Yönetmenim Erkan Tahhuşoğlu’na ve Yönetmen Yardımcımız Ragıp Türk’e çok teşekkür ediyorum. Ekibime teşekkür ediyorum. Festivalde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

-Tamer Yazar-