Oğlumun yaşadığı acıya ‘dayanamıyorum’

Oğlumun yaşadığı acıya ‘dayanamıyorum’

Zihinsel ve bedensel engelli 18 yaşındaki İsmail Yılmaz’ın omuriliğinde meydana gelen kayma ve yaşadığı acılar için konuşan Baba Süleyman Yılmaz, hayırseverlerden yardım bekliyor.

Yardım bekleyen kalabalıklara umut olma adına mahalle mahalle, ilçe ilçe yaşam hikayeleri arasında adımlayan ‘Herkes İçin Umut İnsanı Yardım Derneği’nin son adresi, Armutlu Mahallesi-Abdullah Cömert Sokağı oldu. Yılmaz Ailesinin çaresizliğini sayfalarımıza taşıyan Dernek üyeleri, hayırseverleri ‘umut’ olmaya çağırdı.

-Sadece 18 yaşında-

Yılmaz Ailesinin 18 yaşındaki ferdi, İsmail, yaşından büyük acılarla mücadele ediyor. Hem zihnen hem de bedenen engelli olan İsmail’in omuriliğinde meydana gelen kayma ise hayatını tehdit ediyor. Bu konuda konuşan ve oğlunun gözlerinin önünde çektiği acıya dayanamadığını söyleyen Baba Süleyman Yılmaz ise oğlunun biraz olsun rahatlaması için hayırseverlerden yardım bekliyor.

-Aylık 880 tl-

Devletten aldığı aylık 880 lira engelli maaşı haricinde hiç bir geliri olmadığını söyleyen Baba Yılmaz, o paranın 500 lirasını kiraya veriyor. Yılmaz, kalan parayla da İsmail’in tedavi masraflarını karşılamaya ve evin geçimini sağlamaya uğraşırken, bir yandan da beraber yaşadığı eşi ve diğer 2 çocuğuna bakıyor. Ama hayat zor. Evi geçindirmek de. Çocukların ihtiyaçlarına yetişmek de. Her şeye rağmen ayakta durmak da.

-İş arıyorum-

Ailesinin geçimi için de yardım bekleyen Yılmaz, “Tek arzum, oğlumun rahat bir yatakta uyuması ve onu gezmeye götürebilmek için imkanlarımın olması” derken, işsizliğinden de şikayet etti. “Marangoz ustasıyım. Fakat maalesef iş bulamıyorum” diyen baba Yılmaz, bir an önce iş bulup evinin ihtiyaçlarını karşılayabilmek istediğini söyledi.                               Tamer Yazar