Oğlumuzun İsmini Bir Okula Vermek İstiyoruz

Oğlumuzun İsmini   Bir Okula Vermek İstiyoruz

Öldükten 12 Gün Sonra, Lgs Sonucunda İstediği Okula Yerleşen Öğrencinin Acılı Babasından Son İstek:

Dörtyol ilçesinde, girdiği havuzda kalbinin durması sonucu yaşamını yitirdikten 12 gün sonra açıklanan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınav sonuçlarına göre, çok istediği Kabataş Erkek Lisesi’ni kazandığı ortaya çıkan öğrencinin ailesi, çocuklarının anısını bir okulda yaşatmayı amaçlıyor.
İlçedeki yazlıklarında girdiği havuzda kalbi duran ve kaldırıldığı hastanede yaşam mücadelesini kaybeden 15 yaşındaki Yılmaz Bahardır Amaç’ın ailesinin acısı dinmiyor.
Acılı baba Bahadır Amaç, yaptığı açıklamada, oğlunun vefatından 12 gün sonra, çok istediği Kabataş Erkek Lisesi’ni kazandığını öğrendiklerini, gurur ve acıyı bir arada yaşadıklarını söyledi. Oğlunun su altında neye bağlı olarak kalbinin durduğunun henüz tespit edilmediğini aktaran baba Amaç, Yılmaz Bahardır’ın adının, öncelikle kurulacak bir dernekte yaşatılacağını dile getirdi.
Oğlunun vasiyeti olmasına rağmen, organlarını, çok uzun süre su altında kalmasından dolayı bağışlayamadıklarını anlatan Amaç, şöyle devam etti:
“Sınıf arkadaşları ve veliler, Bahadır’ın ismini yaşatmak istediklerini söyledi. Bizim de zaten öyle bir niyetimiz vardı. Ben tabii ki gücümün yettiği kadar, okula kütüphane kurarım diye düşünüyordum. Onlar, ‘Yaşadığı şehre bir okul yaptıralım, dernek kuralım’ dediler. En kısa zamanda oğlumuzun adını, ya yarım kalmış bir projeyi tamamlayarak ya da yeni inşa ederek bir okula vermek istiyoruz. Allah herkese böyle bir evlat versin.”
Baba Amaç, çocuklarının adına “Yılmaz Bahadır Amaç Eğitim ve Kültür Hizmet Derneği”ni kurmak için Dörtyol Kaymakamlığı’na başvuruda bulunacaklarını dile getirdi. Ağabey Erk Bahadır Amaç da, kardeşiyle en son birlikte sabah kahvaltısı yaptıklarını, birbirlerine çok düşkün olduklarını belirterek, üzüntüsünün büyük olduğunu anlattı. Mehmet ÖZGÜN-AA-