Öğrencilere güvenli yol

Öğrencilere güvenli yol

Samandağ Kaymakamlığı ile İlçe Belediyesi girişimiyle, çevre yolunun geçeceği bölgede binlerce öğrencinin kaza tehlikesi riskine karşı yeni alternatif geçici bir yol oluşturuldu.

Samandağ ilçesinde, Kaymakam Cahit Çelik ile Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir adına Yardımcısı Mehmet Yıldız’ın girişimleri ile çevre yolu çalışmaları yapılan bölgede mevcut 4 okulun öğrencilerinin yaklaşan yeni eğitim öğretim yılı öncesi okullarına güvenli gidip gelmelerini sağlama adına yeni alternatif bir geçici yol oluşturuldu.
İlçe Kaymakamı Dr.Cahit Çelik, Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İlyas Alca’nın da katılımıyla, Deniz Mahallesi’nden geçen çevre yolu inşaat çalışmalarının 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı başladıktan sonra tamamlanamayacağından ötürü; Yüksel Acun Anadolu Lisesi, Ulubatlı Hasan Ortaokulu, Samandağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde eğitim öğretimin aksamasını önlemek ve trafik güvenliğini sağlamak amacıyla çevre yoluna alternatif bir yol açmak için arsa sahipleri ile görüştü.
Kaymakam Çelik, alternatif yol üzerinde bulunan arsa sahiplerinden, yol geçmesi için arsalarından muvafakat sözü aldı. Arsa sahiplerine tek tek teşekkür eden İlçe Kaymakamı Çelik, mülk sahibi vatandaşların eğitim konusundaki bu duyarlılıklarından dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti.
-Cemil Yıldız-

(Visited 1 times, 1 visits today)